Logo HASIČI.TV

3. Mistrovství jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Třinci

22.08.2015 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Třinec)
Vítězem 3. Mistrovství jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Třinci se stal domácí moravskoslezský tým z Jablunkova, a to s velkým náskokem před druhým Rumburkem (Ústecký kraj) a třetí Žlutice (Karlovarský kraj).

Jednotka SDH Jablunkov bude držitelem titulu republikového šampióna dva roky. Je zajímavé, že loni získala (taky na dva roky) obdobný titul mistra ČR ve vyprošťování, ale mezi profesionálními hasiči, jednotka HZS Moravskoslezského kraje v Třinci, který je jen 14 km vzdálen od Jablunkova. Dá se tedy hovořit o jakémsi „double“. Velitelem vítězného týmu z Jablunkova je Daniel Ježowicz, členové Roman Kajzar, Filip Szlaur a Zdeněk Marszalek.

První JSDH Jablunkov získal 407 bodů, 2. JSDH Rumburk 313 bodů, 3. JSDH Žlutice 266 bodů. Další týmy: 4. Žarošice, 5. Nové Město na Moravě, 6. Frýdlant, 7. Loštice, 8. Dolní Jirčany, 9. Březová nad Svitavou, 10. Plačice, 11. Vyšší Brod, 12. Praha-Řeporyje, 13. Blovice, 14. Koryčany.

Týmy získávaly body za splnění časového limitu 15 minut, respektive bodové odpočty za další minuty navíc (maximálně 5 minut). Šestice rozhodčích hodnotila během zásahu jeho taktiku, techniku a předlékařskou přípravu, za které udělovala (či ubírala) další body.

Vznik soutěží ve vyprošťování před několika lety byl reakcí na rostoucí automobilovou dopravu v České republice, otevření nových dálničních úseků a rychlostních komunikací, a s tím souvisejícím nárůstem počtu zásahů hasičů u dopravních nehod s vyproštěním.

Pořadateli šampionátu ve vyprošťování bylo MV-Generální ředitelství HZS ČR společně se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje a Českou asociací hasičských důstojníků. Generálním partnerem byla firma Hyundai Motor Manufacturing Czech, s.r.o. Ta mj. poskytla celkem 17 zánovních a funkčních vozidel do soutěže.

Mistrovství ČR jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se koná v lichých letech, stejný šampionát pro profesionální hasiče v sudých letech. Aktuálním mistrem ČR profesionálních hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel je jednotka HZS MSK z Třince. Více informací na: http://mcr.cahd.cz/

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 24.08.2015 | Upraveno: 19.10.2015 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět