3 nové CAS 30 Tatra 815-7 pro HZS MSK z Integrovaných operačních programů EU

30.06.2013 - 19:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
Jedná se o další techniku pořízenou v rámci operace „Pořízení moderní techniky a technologií HZS ČR pro zvýšení kvality řešení mimořádných událostí“ z projektu Integrovaného operačního programu (IOP) Evropské unie.
Loading the player ...
Vložit video na web

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje má nyní k dispozici tři nové cisterny CAS30/9000/540 S3VH na podvozku Tatra T815-731R32 6x6. Automobil je primárně určen určený pro velkoobjemové hašení - disponuje nádržemi na 9000 litrů vody a 540 litrů pěnidla. Vybaveny jsou bronzovým dvouplášťovým čerpadlem RUBERG R40 / 2,5e s automatickou membránovou vývěvou, které disponuje výkony 3000 l/min při tlaku 10 bar a 200 l/min při tlaku 40 bar. Vozidlo je vybaveno elektropneumatickým poloautomatickým systémem řazení převodových stupňů, s elektronickým řízením volby převodových stupňů NORGREN. Kabina osádky 1+3  je mimo jiné vybavena teplovzdušným topením nezávislým na chodu motoru.

Karoserie účelové nástavby  - svařovaná z nerezových profilů a oplechována Al plechem - je tvořena třemi sekcemi. Její boční část tvoří úložné skříně kryté roletkami. Zadní prostorná skříň je opatřena nahoru výklopnými dveřmi a je v ní obslužné místo čerpací jednotky. Střecha, resp. manipulační prostor, umístěný na střeše vozidla, je z boků ohrazen a je pokryt hliníkovým plechem v protiskluzové úpravě. Slouží zároveň pro uložení rozměrnější výbavy vozidla. Na střeše nástavby je také umístěna snímatelná lafetová proudnice. Žebřík pro výstup na střechu se nachází v zadní části vozu. Osvětlení vnitřních částí účelové nástavby je řešeno pomocí LED světelného zdroje. Osvětlení prostoru okolo účelové nástavby je pak zajištěno vně umístěnými zdroji neoslňujícího světla. Zdroje tohoto osvětlení jsou zapuštěny do bočních stěn účelové nástavby.

CAS má ovládací prvky umístěny v zadní skříni účelové nástavby a některé duplicitně i v kabině vozidla. V kabině vozidla jsou také kontrolky, upozorňující na vybrané činnosti nástavby.  Jako zařízení prvotního zásahu slouží průtokový naviják s tvarově stabilní hadicí o délce 60 m, která je pevně připojena k vysokotlaké části čerpadla a je opatřena proudnicí, která umožňuje zásah vodou i pěnou. Naviják je vybaven elektrickým pohonem pro zpětné navíjení hadice, samozřejmostí je možnost nouzového ručního navíjení.

Vloženo: 29.06.2013 | Upraveno: 30.10.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět