Akci Movember již počtvrté podpořili profesionální hasiči z Pardubického kraje

30.11.2017 - 20:55 - Pardubický kraj (Chrudim)
Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů.

Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).
Této celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce se celá směna ze stanice v Chrudimi do této akce zařadila.
Hasiči vzhledem k zásahové činnosti musí být vždy oholeni, aby mohli použít dýchací přístroj. Jediné, co mohou mít, je knír, a tak neváhali a již počtvrté se do této akce zapojili.
Hasiči jsou zaregistrováni a přispěli na konto organizace. Sbírka ještě není u konce, ale do této chvíle (10 hodin) je vybráno 7 466 Kč.
Peníze budou použity na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

A co Vy? Podpoříte hasiče ještě Vy?

por. Bc. Vendula Horáková
HZS Pardubického kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 30.11.2017 | Upraveno: 30.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět