Anketa k detektorům plynů již má své vítěze i výsledky

06.03.2014 - 10:17 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
Celkem 320 dospělých z celé České republiky vyplnilo internetový dotazník v hasičské anketě o ceny s názvem „Bezpečně doma“, která zjišťovala během ledna a února 2014 míru povědomí o detektorech (hlásičích) požárů a detektorech nebezpečných plynů a možnostech jejich využití v domácnostech. Připravila ji Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD) ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a HZS Olomouckého kraje.

Ve středu 5.3.2014 bylo vylosováno deset výherců dvojice hlásičů a rodinných vstupenek do Hasičského muzea města Ostravy, další tři výherci byli vybráni z těch, kteří vyplnili formulář ankety na www.cahd.cz právě 11.2.2014, což byl Den evropského tísňového čísla 112. Ceny budou výhercům zaslány poštou.

První tři vylosovaní (z celého dvouměsíčního období dotazování) získají vždy jeden detektor plynu (na zemní plyn a propan-butan) a jeden hlásič požáru. Lidé, vylosovaní na čtvrtém a desátém místě, obdrží rodinnou vstupenku do Hasičského muzea města Ostravy. Tři výherci v souvislosti s evropskou tísňovou linkou 112 obdrží věcné ceny, mj. knihy a stolní hry.

• Výherci požárního hlásiče a detektoru plynu: Petr Lödar, Praha, Jarmila Benešová, Olomouc, Monika Mazurková, Pelhřimov.
  • Výherci rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy: Anna Klučíková, Petřvald, Petr Krzyzoszczak, Bohumín, Eva Kovalová, Ostrava, Michal Krejčiřík, Horní Benešov, Jakub Harviš, Darkovice, Adam Schneider, Bohumín, Josef Bakalík, Karviná.
  • Výherci věcných cen v rámci tísňové linky 112: Radomír Mika, Klimkovice, Jiří Segeťa, Ostrava, Lukáš Rada, Přerov.

Ceny za pana Radomíra Miku přišel vyzvednout přímo na centrální stanici HZS MSK Ostrava-Zábřeh jeho syn Ondřej, člen jednotky dobrovolných hasičů v Klimkovicích.

„Topíme zemním plynem a krbem, ale dosud nemáme v rodinném domku ani detektor plynu, ani požární hlásič. Vážně o jejich zakoupení uvažujeme,“ řekl Ondřej Mika. Při rozhodování jim pomáhá i dlouhodobá kampaň na webu ČAHD. Přestože si jeho otec při vyplňování internetového dotazníku moc přál vyhrát právě dvojici takových detektorů (což byly první tři ceny), určitě bude spokojený i s věcnými cenami. „Podělíme se o ně s drobotinou na naší hasičské zbrojnici,“ dodal Ondřej Mika.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 06.03.2014 | Upraveno: 07.03.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět