Logo HASIČI.TV

Bílovečtí profesionální hasiči pilovali lezeckou techniku na rozhledně

08.09.2015 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Bílov)
Rozhledna Kanihůra v obci Bílov (okres Nový Jičín) posloužila v úterý 8.9.2015 k výcviku profesionálních hasičů z nedaleké stanice HZS Moravskoslezského kraje v Bílovci. Více než 62 metrů vysoký objekt, stojící v nadmořské výšce 347 metrů, byl budován v letech 2005 až 2006.

Hasiči zde trénovali slanění i výstup po laně. Jako základna s kotvícími body jim posloužila vyhlídková plošina, umístěná ve výšce 26 metrů nad úrovní terénu, dosažitelná po 137 schodech ocelového schodiště okolo věže. Rozhlednu provozuje obec Bílov, věž s vysílači je majetkem operátora mobilních telefonů. Vzhledem k nadstandardní spolupráci obce s bíloveckými hasiči, kteří jsou pro Bílov místní jednotkou na základě dohody, se daří zorganizovat podobný výcvik vždy alespoň jednou v roce.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 09.09.2015 | Upraveno: 09.09.2015 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět