Bílovečtí profesionální hasiči pilovali lezeckou techniku na rozhledně

08.09.2015 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Bílov)
Rozhledna Kanihůra v obci Bílov (okres Nový Jičín) posloužila v úterý 8.9.2015 k výcviku profesionálních hasičů z nedaleké stanice HZS Moravskoslezského kraje v Bílovci. Více než 62 metrů vysoký objekt, stojící v nadmořské výšce 347 metrů, byl budován v letech 2005 až 2006.

Hasiči zde trénovali slanění i výstup po laně. Jako základna s kotvícími body jim posloužila vyhlídková plošina, umístěná ve výšce 26 metrů nad úrovní terénu, dosažitelná po 137 schodech ocelového schodiště okolo věže. Rozhlednu provozuje obec Bílov, věž s vysílači je majetkem operátora mobilních telefonů. Vzhledem k nadstandardní spolupráci obce s bíloveckými hasiči, kteří jsou pro Bílov místní jednotkou na základě dohody, se daří zorganizovat podobný výcvik vždy alespoň jednou v roce.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje