Bizon vyprošťoval na okraji Ostravy Renault Scénic na střeše

16.04.2018 - 09:55 - Moravskoslezský kraj (Polanka nad Odrou)
Profesionální hasiči (HZS MSK) z Ostravy-Zábřehu zasahovali v pondělí 16.4.2018 dopoledne v okrajové ostravské části Polanka nad Odrou u nehody osobního automobilu Renault Scénic, který skončil na silnici na střeše. Jeho mladá řidička (1998) se zranila, skončila v nemocnici. Havarované auto otáčel na kola a položil vedle silnice hasičský speciál Bizon.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí krátce před desátou hodinou dopolední. Do Janovské ulice - mezi Polankou nad Odrou a její osadou Janová - vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-zábřeh, dodatečně i vyprošťovací speciál MB Actros Bizon.
            Silnice byla při zásahu Bizona zcela uzavřená. S pomocí jeho hydraulické ruky dokázali hasiči otočit a položit Scénic mimo silnici za necelé čtvrt hodiny. Havarované auto předali příbuznému zraněné řidičky.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje