Brněnští hasiči obdrželi od města technické prostředky za několik milionů

19.12.2017 - 18:00 - Jihomoravský kraj (Brno)
Statutární město Brno nám předalo do užívání technické prostředky v hodnotě téměř 5 milionů korun. Nově spravujeme také sklad povodňové a humanitární pomoci.

Slavnostního předání materiálu se účastnil brněnský primátor Petr Vokřál a ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán. Do výbavy brněnských hasičů tak díky tomu přibyla mimo jiné další termokamera, zvedací vaky, seskoková matrace a kalibrační a kontrolní zařízení chemické služby, která budou sloužit i pro servis prostředků dobrovolných hasičů. Tuto skutečnost ocenil i primátor Vokřál:  „Jsem rád, že to pomůže nejen Hasičskému záchrannému sboru, ale že se podařilo nastavit tu spolupráci tak, aby to dopadlo i do městských částí a do sborů dobrovolných hasičů.“
Plk. Jiří Pelikán připomněl výbornou spolupráci s městem:  „Já za to chci moc poděkovat. Jsme rádi, že spolupráce s městem Brnem pokračuje, vyvíjí se a rozvíjí ku prospěchu všech, ať už jsou to obyvatelé Brna, jeho návštěvníci tak i samotný Hasičský záchranný sbor a jeho příslušníci.“
Připomněl také nedávnou podporu města při přípravě projektové dokumentace na výstavbu nové požární stanice Lidická.
Na stanici Lidická, kde se akce uskutečnila, je nově zřízen také povodňový a humanitární sklad, kde máme ve správě rovněž výbavu od Statutárního města Brna. Jedná se o 450ks. materiálu pro 100 osob.
V závěru akce se pan primátor seznámil s novou interaktivní učebnou, kterou jsme před pár dny uvedli do provozu.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK