Brněnští hasiči si připomněli tragické úmrtí kolegů

08.01.2018 - 20:00 - Jihomoravský kraj (Brno)
Dnes večer pietním aktem uctili hasiči, kamarádi a příbuzní památku dvou zesnulých hasičů. David Kožuský a Jaroslav Gargula zemřeli 8.1.2002 při záchraně osob z hořícího kasína.

Každoročně se v den úmrtí obou hasičů setkávají jejich kolegové, kamarádi a příbuzní u památníku v místě tragické události u Hlavního nádraží v Brně. Věnci, květinami a svíčkami při minutě ticha uctívají památku obou hasičů.
Za svoji statečnost prokázanou při záchraně lidských životů byli oba hasiči po tragické události vyznamenáni ministrem vnitra medailí " ZA STATEČNOST ", npor. David Kožuský byl mimořádně povýšen do hodnosti kapitán in memoriam, nstržm. Jaroslav Gargula byl mimořádně povýšen do hodnosti poručík in memoriam.
Podrobnosti o tragickém zásahu najdete v článku IN MEMORIAM.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 10.01.2018 | Upraveno: 10.01.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět