Logo HASIČI.TV

Cenu IZS na ostravské modelářské akci Papír Show získal Milan Řezáč

19.03.2016 - 09:40 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Bělský les)
Pečlivě propracovaný areál složek integrovaného záchranného systému (IZS) získal první cenu ve zvláštní kategorii „IZS“ v rámci 12. ročníku mezinárodní výstavy papírových modelů Papír Show, která se konala v sobotu 19.3.2016 v Ostravě-Bělském lese. Autorem modelu (foto 13) je Milan Řezáč ze Slavičína (okres Zlín).

I letos se soutěžní a prodejní výstavy v Základní škole Bohumíra Dvorského zúčastnily tradičně stovky pokročilých i začínajících modelářů nejrůznějšího věku z ČR, Slovenska a Polska. Modelů zde byly také stovky, včetně dvou stovek kusů rozmanité hasičské zásahové techniky. Modeláři také nabízeli ve vedlejším sále nespočet nejrůznějších vystřihovánek. Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), akci i letos podpořili – jak cenami pro nejlepší v několika kategoriích (fotografická kniha o hasičích a rodinné vstupenky do zdejšího Hasičského muzea), tak vystavenými vozidly v areálu školy.

Zájemci z řad dospělých i malých modelářů využili během sobotního dopoledne nabídku HZS MSK a prohlédli si (i se zasvěceným výkladem) centrální hasičskou stanici v Ostravě-Zábřehu, kde hlavně obdivovali moderní zásahová vozidla. Na příští rok již mají slíbenu prohlídku nového Integrovaného výjezdového centra Ostrava-Jih (v Kaminského ulici), od ZŠ Bohumíra Dvorského vzdálenou chůzí asi 1,5 km.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 21.03.2016 | Upraveno: 21.03.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět