Logo HASIČI.TV

Cisternová automobilá stříkačka na podvozku MAN jednotky SDH z Hlučína

25.09.2011 - 13:36 - Moravskoslezský kraj (Hlučín)
Vozidlo je vybaveno redukovaným vybavením dle vyhlášky a dále zvláštním vybavením vycházejícím z potřeb JSDH při plnění povinností na úseku PO. Podvozek je určen pro smíšený provoz, tzn. jízda na běžných komunikacích a dále provoz na zpevněných lesních a polních cestách.
Loading the player ...
Vložit video na web

Rám nástavby je složen z hliníkových profilů. Čerpadlo: ZIEGLER FP 16/8 2HH s vývěvou TROKOMAT, umožňující hašení jak nízkotlakým (2950 l/min), tak i vysokotlakým stupněm (350 l/min), nádrž na vodu je vyrobena z nerezové oceli o objemu 5000 litrů vody. Karoserie nástavby je lepena z hliníkových plechů, rolety jsou od fy ZIEGLER, barevné provedení je RAL 3000 s bílými doplňky RAL 9003. Vnitřní oplechování a regálová zástavba je také z hliníku. Pro zvýšení bezpečnosti je vozidlo polepeno výstražnými fóliemi fy 3M a opatřeno zvukovým a výstražným zařízením fy TESLA HOLOMÝ (s vysoce účinnou zábleskovou rampou s čirým krytem a vnitřní oranžovou alejí) umístěným na střeše, modrými zábleskovými světly na přední části masky vpředu a zábleskovými majáky na zadní části nástavby a dvěma oranžovými světly. Po stranách vozu jsou umístěna manipulační světla.

Vozidlo je vybaveno v přední části hasicím skrápěcím systémem (tzv. asanační lišta); 3,5 tunovým navijákem a ochranným rámem.

Kabina vozu je prodloužená, sklopná, nedělená, pro družstvo 1+5, vybavena v zadní řadě sedadly s integrovanými držáky pro vzduchové dýchací přístroje DRÄGER, dále je v kabině analogová radiostanice MOTOROLA GM 360a digitální radiostanice MATRA, 4 ks svítilna s nabíječem SURVIVOR, aj. příslušenstvím.

Podvozek je typu MAN TGM 18.280 s rozvorem 4 200 mm, motor splňuje emisní normu EURO 4, s maximálním výkonem 206 kW při 2300 ot./1 min., převodovka má 8 rychlostí vpřed, 1 plazivou vpřed a 1 vzad.

Z technických prostředků je ve výbavě motorová řetězová pila HUSQUARNA, plovoucí čerpadlo FROGGY, kalové čerpadlo SEPTIK a AMA DRAINER, elektrocentrála HONDA, kombinovaný vyprošťovací nástroj HOLMATRO CORE, hliníkové nastavovací žebříky, přetlakový ventilátor PAPIN, zařízení pro rychlý zásah s hadicí 60 m umístěné v prostoru nad ovládáním čerpadla v zadní části a další zařízení pro rychlý zásah umístěné v levé zadní skříni, nahrazující střešní lafetu.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.08.2012 | Upraveno: 29.06.2013 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět