Logo HASIČI.TV

Cvičení v krnovské škole s výbuchem, záchranou i likvidací zkumavek

08.09.2017 - 14:00 - Moravskoslezský kraj (Krnov)
Dvě desítky hasičů ze tří jednotek se zapojilo v pátek 8.9.2017 do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) se simulovaným výbuchem ve Střední škole pedagogické a Střední zdravotnické škole v Krnově.

            Ve škole vybuchl při chemickém pokusu 96% etanol. Při výbuchu se jeden student zranil těžce a další tři byli zraněni lehce. Vlivem paniky studenti převrhli stůl s připravenými chemikáliemi pro další pokusy a část zkumavek se poškodila a vylila. Do Jiráskovy ulice vyjely dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Krnov a Bruntál, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Krnova a další složky IZS.
            Před jejich příjezdem už pracovníci školy zahájili evakuaci budovy. Ta byla zakouřena vyvíječem kouře. Hasiči po příjezdu s použitím dýchací techniky zachraňovali a evakuovali osoby, když je vynášeli v nosítkách nebo vyváděli v parat maskách mimo objekt do bezpečí, také je ve spolupráci se ZZS MSK ošetřovali.
            Hasiči rovněž likvidovali v ochranných protichemických oblecích (OPCH) rozbité zkumavky s nebezpečnými látkami. Policie ČR v součinnosti s Městskou policií Krnov zajistila regulaci dopravy a uzavření prostoru v bezprostřední blízkosti školy. Byly uzavřeny ulice U Nových staveb a Jiráskova.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 11.09.2017 | Upraveno: 11.09.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět