Den IZS obohatili také hasiči

20.04.2018 - 08:30 - Liberecký kraj (Liberec)
Krásné počasí dnes 20. 4. přilákalo do Liberce stovky návštěvníků na tradiční Den bezpečnosti na silnicích s IZS 2018.

Zástupce jednotlivých složek přivítali po půl deváté před OC Forum organizátoři z Týmu silniční bezpečnosti a poděkovali jim za spolupráci. Den bezpečnosti s IZS je tradiční jednodenní akcí, která probíhá v centrech měst. Připraveny byly výukové programy pro školní skupiny z pozvaných základních a mateřských škol, rodiče s dětmi i pro širokou veřejnost z řad návštěvníků obchodního centra. Za tímto účelem byla zbudována tematická stanoviště, na kterých návštěvníci rotovali.
Hasiči představili technický kontejner, který je určený svým vybavením především pro záchranné a vyprošťovací práce. Kontejner je opravdu nabitý k prasknutí technickými prostředky, které mohou hasičům usnadnit činnost například právě při zásahu u dopravních nehod. Zájemci se seznámili s hydraulickou vyprošťovací technikou, pneumatickými zvedacími vaky či technikou a nářadím, které je zapotřebí při závalu a výkopových pracích. V kontejneru mají hasiči mimo jiné i motorové pily, které jsou v pohotovosti například, když likvidují následky mimořádných událostí spojených s počasím. Jsou to přívalové deště, bouřky, extrémně silný vítr apod.

Foto a text: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 28.04.2018 | Upraveno: 28.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět