Den požární bezpečnosti 2017

13.10.2017 - 09:00 - Králové-Hradecký kraj (Hradec Králové)
Hasičský záchranný sbor Královehradeckého kraje se připojuje k propagaci dne požární bezpečnosti, který na pátek 13. října 2017 vyhlásila Česká asociace hasičských důstojníků.

V Hradci králové  proběhne den prevence od 09.00 do 17.00 hodin v prostorách obchodního centra FUTURUM Hradec Králové. (před vstupem do kina CINESTAR)
Příslušníci požární prevence zde budou seznamovat širokou veřejnost s problematikou požární bezpečnosti.
Hlavním tématem je „Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů“
Návštěvníci se dále budou moci seznámit s problematikou vybavování objektů zařízením autonomní detekce a signalizace (detektory požáru) a zařízením pro detekci nebezpečných plynů (zejm. metan a oxid uhelnatý).
Připraveny jsou informace o požární bezpečnosti staveb, zkušenosti z prováděných kontrol a z vyšetřování požárů.
Vítány jsou i děti, pro které zde budou připraveny hasičské kvízy a soutěže o drobné ceny.

Pevné body programu:
09.30   předvedení detekce požáru – hlásiče a jejich instalace