Logo HASIČI.TV

Den záchranných složek Vratimov 2013 se vydařil

07.09.2013 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Vratimov)
Stovky diváků, bohatý program, pestrá přehlídka současné i historické techniky, dobrá nálada a letní počasí. Tak by se krátce dal shrnout Den záchranných složek Vratimov 2013, který se uskutečnil na vratimovském Radničním náměstí.

Třetí ročník akce, kterou pořádal místní sbor dobrovolných hasičů a město Vratimov ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, Policií České republiky a Městskou policií Ostrava, pod záštitou starostky města paní Dagmar Hrudové a náměstka Statutárního města Ostravy pana Tomáše Suchardy provázelo téměř letní počasí. Slavnostní zahájení celé akce v 10 hodin uvedly proslovy zástupců organizátora a starostky města, spolu s vystoupením dechového orchestru ZUŠ Vratimov a mažoretek skupiny ZIK ZAK.

Ukázku zásahu u vozidla, ve kterém došlo k úniku převážené nebezpečné látky, předvedli dobrovolní hasiči z JSDH Vratimov spolu se svými kolegy-profesionály z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Zábřeh. Návštěvníci mohli shlédnout zásah hasičů ve speciálních ochranných oblecích - "skafandrech" - a sledovat dekontaminaci hasičů po ukončení zásahu. Část výcviku služebních služebních koní pak předvedla skupina hipologie Městské policie Ostrava, spolu s komentářem, která plemena koní jsou u MP Ostrava používána a co vše musí "policejní kůň" během své náročné služby zvládat. Skupiny kynologie IZS, také z MP Ostrava, ukázala divákům slanění z plošiny - dva záchranáři spolu se svými psy po dosednutí na zem neomylně našli figuranta - skrytého v krabicích - které simulovaly trosky zříceného domu. O zpestření "záchranářského programu" se postaral ARMY-LAND, který je provozován pod patronátem klubu KVHO, se svou ukázkou přepadení a ubránění OT 64-SKOT. Služební psi Policie České republiky následně v další ukázce předvedli svou poslušnost a houževnatost a dokázali, že kromě známého rčení o tom, že pes je nejlepším přítelem člověka, je také pes věrným kolegou, pomocníkem a ochráncem svého pána - policisty.

Lezecká skupina HZS MSK ze stanice Ostrava-Poruba ukázala jednu z možností záchrany zranění osoby z výšky - ze střechy budovy radnice. Svůj um také předvedli mladí hasiči SDH Vratimov, které pak na ploše vystřídali starší kolegové z SDH Plesná, kteří koňmi taženou ruční stříkačkou uhasili hořící domeček. O v historii kousek dál pak diváky přenesli hasiči z SDH Řepiště s provedeným zásahem s historickou, ale již motorizovanou technikou. Posledním bodem pestrého programu - ukázek - pak byl zásah u dopravní nehody v podání JSDH Vratimov - hasiči vyprošťovali zraněné osoby z vozidla, o ošetření se pak starali členové Českého červeného kříže Ostrava. Akci pak zakončil koncert Petry Janů a Jiřího Schmitzera, který byl poděkováním všem záchranářům za jejich práci.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 07.09.2013 | Upraveno: 08.09.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět