Dobrovolní hasiči obce Lomnice získali Tatru

07.05.2014 - 07:00 - Moravskoslezský kraj (Lomnice)
V duchu nastávajícího svátku patrona všech hasičů svatého Floriána a heslu „Bližnímu ku pomoci“ proběhlo dne 2.5.2014 v 16:00 za účasti zástupců HZS Moravskoslezského kraje, v čele s ředitelem ÚO Bruntál plk. Ing. Jiřím Patrovským, a obecního zastupitelstva, v čele se starostkou Annou Šomodíkovou, slavnostní předání „nové“ požární techniky místním dobrovolným hasičům pod vedením velitele Josefa Frnky.

Ve slavnostním projevu poděkovali přítomní hosté místním hasičům za jejich příkladnou práci, popřáli ať nová technika dobře slouží a hlavně šťastné návraty od zásahů  domů k rodinám a jejich nejbližším. Předání se také zúčastnil místní pan farář, který na závěr posvětil novou techniku, požehnal přítomným hasičům a popřál zdar jejich práci a snažení. Poté vozidlo pokřtili šampaňským kmotři nové techniky, zasloužilí hasiči v důchodu p. Karel Donátek a p. Josef Frnka st.

Od roku 1895, kdy byl sbor založen , postupně vlastnil koňskou stříkačku, Pragu RN, Pragu RN – Speciál s PPS 8, Gaza 462 s přívěsem a Tatru 805 s PPS 12. V r. 1995 byl za přispění sponzorů zakoupen RZA Toyota Hilux. V roce 1998 (do té doby byla jednotka bez cisterny) byla zapůjčena od tehdejšího HZS okresu Bruntál CAS 25 Š 706 RTHP a v následujícím roce bezplatně převedena do vlastnictví obce. Po 14-ti letech věrné služby, tedy v r. 2012, zakoupila obec od JSDHO Ostrava - Michálkovice CAS 25 L 101.860, která nahradila o tři roky starší 706ku a v r. 2013, jako jednotka předurčená na dopravní nehody, dostal sbor nabídku na „novou“  CAS 24 T 815, která doposud sloužila u HZS MSK ÚO Bruntál na stanici v Krnově.

Michal Frnka, JSDH Lomnice

Vloženo: 07.05.2014 | Upraveno: 07.05.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět