Logo HASIČI.TV

Dobrovolní hasiči se učili vyprošťovat z havarovaných vozidel

16.04.2018 - 19:45 - Jihomoravský kraj (Tišnov)
Uplynulý týden se členové jednotek dobrovolných hasičů předurčených k zásahům u dopravních nehod účastnili kurzu Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Akce se konala v našem Zařízení Tišnov a účastnilo se jí 12 dobrovolných hasičů.

V Jihomoravském kraji máme 11 jednotek sborů dobrovolných hasičů, které jsou předurčeny k zásahům u dopravních nehod. Tyto jednotky jsou dislokovány zejména v oblastech kraje, do kterých mají naše jednotky delší dojezdovou dobu.
Výuku čtyřicetihodinového kurzu zajišťovali naši lektoři. Kurz byl rozdělen na teoretickou část a praktický výcvik, při kterém hasiči trénovali různé způsoby vyprošťování mj. na autovracích, které dodala společnost Barko s.r.o. 
Kurz byl ukončen ověřením odborných znalostí před zkušební komisí.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 16.04.2018 | Upraveno: 16.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět