Dobrovolní hasiči v Ostravě dostali novou Tatru, profesionální pak nový vyšetřovací automobil

10.02.2016 - 14:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
Zbrusu novou techniku si odvezli do svých garáží profesionální i dobrovolní hasiči z Ostravy. Ve středu 10. února si pro Sbor dobrovolných hasičů z Nové vsi převzal od náměstka primátora Radima Babince cisternovou stříkačku CAS 30 na podvozku TATRA starosta obvodu Tomáš Lefner spolu s velitelem jednotky Martinem Novákem. Zástupce krajského ředitele HZS Moravskoslezského kraje Vladimír Vlček dostal pro sbor klíče od speciálního vyšetřovacího automobilu VA Mitsubishi OUTLANDER. Předání se uskutečnilo v Centrální hasičské stanici Ostrava Zábřeh. Technika je primárně určená pro použití na území města, ale v naléhavých případech v rámci meziokresní nebo mezinárodní pomoci vyjíždí i mimo Ostravu.

„Každoročně z rozpočtu města pořizujeme pro potřebu Hasičského záchranného sboru MSK 1 až 2 ks cisternových automobilových stříkaček, cena jedné se přitom pohybuje kolem 13 milionů korun, a další speciální techniku. V posledních 5 letech jsme potom vysoutěžili a nakoupili 6 ks cisternových automobilových stříkaček pro vlastní jednotky sboru dobrovolných hasičů za téměř 42 milionů korun,“ řekl náměstek primátora Radim Babinec.

Parametry vozidel:

CAS 30 – T815-7 4x4.1
Tato Tatra se svou koncepcí řadí mezi cisterny pro zásah vodou nebo pěnou. Jedná se o speciální vozidlo určené pro provoz na pozemních komunikacích, lesních cestách i v terénu. Automobil je postaven na dvounápravovém podvozku T815-721R52/371 4x4.1 a je vybaven odstředivým čerpadlem THT PKA 3000, vodní nádrží o objemu 4 300 l a nádrží na pěnidlo o objemu 300 l. Kabina je určena pro osádku 1 + 3. Délka vysokotlaké hadice 60 m s pistolovou proudnicí AWG HDP 1. Vozidlo je uzpůsobeno k překonávání vodních toků a zaplavených komunikací s výškou hladiny včetně vodní vlny max. 1 200 mm. Případné vniknutí vody do kabiny neohrožuje provozuschopnost vozidla. Vůz přišel na 6.337 980 Kč vč. DPH (z toho je 2.500 000 dotace z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR).

Mitsubishi Outlander 2.2DiD AWD
Nástavba THT Polička, hmotnost 2260 kg, rozměry (š x v x d) 1 810 x 1 673 x 4 595 mm, výbava: dýchací přístroj, sada pro odběr vzorků, infrateploměr, radiostanice, fotoaparát, anemometr, svítilny. Vyšetřovací automobil " SUV " je určen a vybaven pro vyšetřovatele příčin požárů. Kabina je uzpůsobena pro přepravu osob v počtu 1+4 a technických prostředků. Podvozek Mitsubishi Outlander  je v 2-nápravovém provedení s možností pohonu 4x4 pro jízdu v terénu. Automobil pohání vznětový motor o výkonu 110 kW s automatickou převodovkou.  SUV Mitsubishi Outlander je nazýván také jako " Hrdina Made In Japan". Jeho univerzálnost z něj dělá ideální vozidlo pro moderní využití. Vyspělá technologie pohonu 4×4 umožňuje jízdu prakticky kamkoliv. Tento automobil je dislokován na stanici Ostrava - Zábřeh. Vůz byl pořízen za 1.457 186 Kč vč. DPH z rozpočtu města.

Andrea Vojkovská, tisková mluvčí MMO

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 10.02.2016 | Upraveno: 10.02.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět