Logo HASIČI.TV

Dobrovolní hasiči v Petrovicích u Karviné mají novou Scanii

20.04.2015 - 07:00 - Moravskoslezský kraj (Petrovice u Karviné)
V pátek 17. dubna proběhlo v polské obci Godów slavnostní setkání, kterým byl ukončen mezinárodní projekt „Bezpečná hranice“ spolufinancovaný z fondů Evropské unie, Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013.

Cílem projektu, který realizovaly partnerské obce Petrovice u Karviné a polská obec Godów, bylo proškolení dobrovolných hasičů obou obcí pro společné hasičské zásahy. V rámci projektu vznikla i příručka pro společné zásahy hasičů a bylo pořízeno i nové vybavení pro dobrovolné hasiče. Dobrovolní hasiči z Petrovic - Závady si tak v rámci projektu pořídili novou cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Scania, která nahradila dosluhující hasičskou cisternu na podvozku Liaz.

Nový vůz má ve všech směrech lepší parametry a bude tak lépe sloužit potřebám hasičů. Cisterna má nádrže pro 5 000 litrů vody a 300 litrů pěnidla a do kabiny se vejde celkem 6 hasičů. Cena vozidla dosáhla téměř 8,5 mil. Kč. Vozidlo bylo pořízeno včetně kompletní výbavy a přívěsu. Součástí nadstandartního vybavení vozidla jsou i prostředky pro zásahy při povodních, které Petrovice u Karviné s železnou pravidelností postihují.

por. ing. Marek Gašparín
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 20.04.2015 | Upraveno: 20.04.2015 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět