Logo HASIČI.TV

Dobrovolní hasiči z Domašova nad Bystřicí budou jezdit "novou" cisternou

20.10.2017 - 10:00 - Olomoucký kraj (Domašov nad Bystřicí)
V pátek 20. října 2017 dopoledne převzali dobrovolní hasiči z Domašova nad Bystřicí v čele se starostkou obce Lucií Menšovou na krajském ředitelství v Olomouci hasičskou cisternu.

Paní starostka Menšová a krajský ředitel HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Karel Kolářík nejprve podepsali smlouvy o převodu a poté krajský ředitel předal klíče novým majitelům cisterny, kteří s vozidlem hned odjeli do své obce.
Domašovští hasiči si dnes z Olomouce odvezli CAS 25 na podvozku Tatra 815 4x4 rok výroby 1998 ze stanice Šternberk. Tato devatenáct let stará cisterna nahradí techniku CAS 32 Š 706 RTHP r. v. 1983, kterou hasiči z Domašova nad Bystřicí doposud používali. Novější technika přepraví kompletní požární družstvo v počtu 1+5 a bude velkým přínosem jak pro samotnou obec, tak pro celý zásahový obvod jednotky.
Jednotka SDH Domašov nad Bystřicí je jednotka dobrovolných hasičů obce kategorie JPO III/1, která zajišťuje výjezdy k mimořádným událostem ve své obci a v okolní hornaté části Oderských vrchů v těsném sousedství Vojenského výcvikového prostoru Libavá a nově vzniklých obcí, jež se z vojenského prostoru vyčlenily. Specifikem uvedeného území je špatná dostupnost v terénu, velké plochy lesních porostů a obecně delší dojezdové časy jednotek požární ochrany. Jednotka SDH Domašov nad Bystřicí je vysílána k požárům, dopravním nehodám, pomoci složkám IZS spadeným stromům a i jiným zásahům.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

Vloženo: 20.10.2017 | Upraveno: 20.10.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět