Dobrovolní hasiči z Domašova nad Bystřicí budou jezdit "novou" cisternou

20.10.2017 - 10:00 - Olomoucký kraj (Domašov nad Bystřicí)
V pátek 20. října 2017 dopoledne převzali dobrovolní hasiči z Domašova nad Bystřicí v čele se starostkou obce Lucií Menšovou na krajském ředitelství v Olomouci hasičskou cisternu.

Paní starostka Menšová a krajský ředitel HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Karel Kolářík nejprve podepsali smlouvy o převodu a poté krajský ředitel předal klíče novým majitelům cisterny, kteří s vozidlem hned odjeli do své obce.
Domašovští hasiči si dnes z Olomouce odvezli CAS 25 na podvozku Tatra 815 4x4 rok výroby 1998 ze stanice Šternberk. Tato devatenáct let stará cisterna nahradí techniku CAS 32 Š 706 RTHP r. v. 1983, kterou hasiči z Domašova nad Bystřicí doposud používali. Novější technika přepraví kompletní požární družstvo v počtu 1+5 a bude velkým přínosem jak pro samotnou obec, tak pro celý zásahový obvod jednotky.
Jednotka SDH Domašov nad Bystřicí je jednotka dobrovolných hasičů obce kategorie JPO III/1, která zajišťuje výjezdy k mimořádným událostem ve své obci a v okolní hornaté části Oderských vrchů v těsném sousedství Vojenského výcvikového prostoru Libavá a nově vzniklých obcí, jež se z vojenského prostoru vyčlenily. Specifikem uvedeného území je špatná dostupnost v terénu, velké plochy lesních porostů a obecně delší dojezdové časy jednotek požární ochrany. Jednotka SDH Domašov nad Bystřicí je vysílána k požárům, dopravním nehodám, pomoci složkám IZS spadeným stromům a i jiným zásahům.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje