Dva požáry na Opavsku se statisícovými škodami

28.06.2016 - 05:38 - Moravskoslezský kraj (Březová, Opava)
Ke dvěma požárům – fritézy v opavském bistru a nákladního automobilu MAN v Březové-Lesních Albrechticích - vyjížděli hasiči na Opavsku v úterý 28.6.2016 dopoledne. První způsobil předběžně odhadovanou škodou 240 tisíc korun, druhý 400 tisíc korun. Oba se obešly bez zranění.

K požáru fritézy v opavském bistru v Krnovské ulici (kvůli její technické poruše) vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě dvěma vozidly v úterý po půl šesté ráno. Oheň dostali hasiči pod kontrolu a uhasili během čtvrt hodiny. Velkou škodu způsobil kouř, který znehodnotil potraviny, uložené v bistru.

O požáru nákladního vozidla MAN, které vezlo kamenivo, bylo operační středisko hasičů informováno o půl jedenácté dopoledne. Do Lesních Albrechtic vyjely celkem 4 jednotky hasičů - dvě jednotky HZS MSK (ze stanic v Opavě a Vítkově), společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Hradec nad Moravicí a Březová-Lesní Albrechtice. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za sedm minut, téměř půl hodiny jim zabralo dohašování. Oheň, který vznikl po technické závadě na motoru, stačil zničit kabinu vozidla.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje