Dvoudenní Akademické mistrovství ČR v požárním sportu v Ostravě

27.04.2016 - 14:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Poruba)
Celkem 230 mladých závodníků a závodnic v požárním sportu z ČR, Slovenska a Bulharska se účastní dvoudenního Akademického mistrovství ČR a s ním spojeného Evropského akademického poháru, který začal ve středu 27.4.2016 v Ostravě-Porubě v moderním sportovním areálu hasičské stanice HZS Moravskoslezského kraje.

28.4.2016

Muži i ženy domácí Vysoké školy báňské-Technické univerzity (VŠB-TU) Ostrava se stali ve čtvrtek 28.4.2016 celkovými vítězi dvoudenního Akademického mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v Ostravě-Porubě v moderním sportovním areálu hasičské stanice HZS Moravskoslezského kraje. V souvisejícím Evropském akademickém poháru, kde mohly startovat i zahraniční týmy a jejich jednotlivci a také střední školy, zvítězil také tým mužů a žen pořádající VŠB-TU Ostrava. Například domácí ženy zvítězily v rámci akademického šampionátu v požárním útoku, muži VŠB-TU zase ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami, ve stejné disciplíně i v evropském poháru. Mezi jednotlivci byl z domácích na prvním místě David Dopirák ve výstupu na cvičnou věž – v obou soutěžích. Například týmy z Bulharska se v Evropském akademickém poháru umístily v mužských týmech na 6 a 9. místě (Sofia a Varna), ženy na 5 a 9. místě (Varna a Sofia).

Kompletní výsledky na www.hasicivsb.cz

27.4.2016

Během středy absolvují požární sportovci tři z celkových čtyř disciplín – výstup na cvičnou věž, běh na 100 metrů s překážkami a štafetu 4 x 100 metrů s překážkami. Ve čtvrtek dopoledne je na programu královská disciplína – požární útok. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v hasičském areálu v Martinovské ulici ve čtvrtek 28.4.2016 ve 14 hodin. Akademický šampionát organizuje Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava. Jedním z partnerů akce je i Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje.

Foto: HZS MSK a Jakub Kozák (pozary.cz)

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje