Logo HASIČI.TV

Dvoudenní Akademické mistrovství ČR v požárním sportu v Ostravě

27.04.2016 - 14:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Poruba)
Celkem 230 mladých závodníků a závodnic v požárním sportu z ČR, Slovenska a Bulharska se účastní dvoudenního Akademického mistrovství ČR a s ním spojeného Evropského akademického poháru, který začal ve středu 27.4.2016 v Ostravě-Porubě v moderním sportovním areálu hasičské stanice HZS Moravskoslezského kraje.

28.4.2016

Muži i ženy domácí Vysoké školy báňské-Technické univerzity (VŠB-TU) Ostrava se stali ve čtvrtek 28.4.2016 celkovými vítězi dvoudenního Akademického mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v Ostravě-Porubě v moderním sportovním areálu hasičské stanice HZS Moravskoslezského kraje. V souvisejícím Evropském akademickém poháru, kde mohly startovat i zahraniční týmy a jejich jednotlivci a také střední školy, zvítězil také tým mužů a žen pořádající VŠB-TU Ostrava. Například domácí ženy zvítězily v rámci akademického šampionátu v požárním útoku, muži VŠB-TU zase ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami, ve stejné disciplíně i v evropském poháru. Mezi jednotlivci byl z domácích na prvním místě David Dopirák ve výstupu na cvičnou věž – v obou soutěžích. Například týmy z Bulharska se v Evropském akademickém poháru umístily v mužských týmech na 6 a 9. místě (Sofia a Varna), ženy na 5 a 9. místě (Varna a Sofia).

Kompletní výsledky na www.hasicivsb.cz

27.4.2016

Během středy absolvují požární sportovci tři z celkových čtyř disciplín – výstup na cvičnou věž, běh na 100 metrů s překážkami a štafetu 4 x 100 metrů s překážkami. Ve čtvrtek dopoledne je na programu královská disciplína – požární útok. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v hasičském areálu v Martinovské ulici ve čtvrtek 28.4.2016 ve 14 hodin. Akademický šampionát organizuje Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava. Jedním z partnerů akce je i Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje.

Foto: HZS MSK a Jakub Kozák (pozary.cz)

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 28.04.2016 | Upraveno: 29.04.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět