Logo HASIČI.TV

Dvoudenní mistrovství HZS ČR ve volejbalu zná své vítěze

20.10.2017 - 19:30 - Králové-Hradecký kraj (Špindlerův Mlýn)
Mistrovství HZS ČR ve volejbalu se konalo 17. – 18.10.2017 ve Špindlerově Mlýnu za účasti všech krajů Hasičského záchranného sboru. Mistrovství zahájil ředitel pořádajícího HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl a starosta Vrchlabí Ing. Jan Sobotka. Akce se konala za podpory obce Špindlerův Mlýn, Města Vrchlabí, Pojišťovny ministerstva vnitra, sportovního klubu HZS HK a dalších. Zázemí pro sportovce a pořadatele poskytla Vojenská zotavovna Volareza v Bedřichově.

Družstva byla rozdělena dle rozlosování do čtyř soutěžních skupin s hracím systémem každý s každým. První den se sehrály zápasy ve skupinách. Vždy dvě nejlepší družstva ze základní skupiny postoupily do skupiny o 1. – 8. Místo, zbylé týmy se utkaly o 9. – 15. místo. Domácím se start ne zcela vydařil, avšak s přibývajícími odehranými sety se jejich hra stále zlepšovala. Nejlépe si první den vedli volejbalisté HZS hl. města Prahy, HZS Jihočeského kraje, HZS Moravskoslezského kraje a HZS Plzeňského kraje, kteří druhý den bojovali o medaile. Týmy se s přibývajícími odehranými zápasy stále více sehrávaly, což bylo na hře znát a ve středu byly k vidění ještě lepší výkony.
Hráči HZS Královéhradeckého kraje nakonec vydřeli 10. místo.  Třetí příčku obsadilo družstvo HZS Plzeňského kraje. Stříbro vybojoval HZS Moravskoslezského kraje, který v předchozích dvou ročnících získal zlato. Jihočeši si za výtečnou a precizní hru odvezli zlaté medaile a putovní pohár. Jeden z jejich hráčů byl také vyhlášen nejlepším hráčem. HZS Jihočeského kraje si svým prvenstvím zopakoval umístění z druhého ročníku této soutěže, která se konala roku 2005.
Na tomto turnaji byli také vybráni hráči do reprezentačního týmu. Mezi nominovanými je také Petr Svoboda z královéhradecké stanice Pražská.

Text a foto: Alena Kuthanová, DiS.
HZS Královéhradeckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 20.10.2017 | Upraveno: 20.10.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět