Logo HASIČI.TV

Dvůr Králové nad Labem opět hostil Mistrovství České republiky v disciplínách CTIF

23.09.2017 - 13:25 - Králové-Hradecký kraj (Dvůr Králové nad Labem)
Letní atletický stadion ve Dvoře Králové nad Labem byl opět po roce místem, kde se odehrálo tradiční Mistrovství české republiky v klasických disciplínách CTIF. Osmého ročníku se zúčastnilo jedenáct tuzemských soutěžních družstev a také družstva z Německa a Slovenska. Pořadateli mistrovství jsou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, ve spolupráci s krajským Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska Královéhradeckého kraje. Záštitu nad akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a předseda Českého národního výboru CTIF genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

      CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů. Jedná se o nejvýznamnější celosvětovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S organizací souvisí také soutěže v CTIF a různé mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současné době je v rámci CTIF sdruženo asi padesát členských států a třicet přidružených členů.
   Pod zataženým nebem se ve Dvoře Králové nad Labem během sobotního dne soutěžilo v požárním útoku „nasucho“ a ve štafetě s překážkami. Soutěžící i hosty v úvodní řeči pozdravil Ing. Karel Richter, starosta Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, dále starosta města Dvůr Králové nad Labem Ing. Jan Jarolím a v neposlední řadě také brig. gen. Ing, František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který celé mistrovství zahájil. K vidění byly následně kvalitní sportovní výkony okořeněné i tradičně skvělým komentováním Hanky Zlochové a Ivana Krause.
   Déšť se dostavil až se závěrečným vyhlašováním výsledků, to už ovšem všichni sportovci i funkcionáři byli bezpečně ukrytí pod stanovým přístřeškem. Celkovým vítězem se v kategorii mužů stalo družstvo Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, které tak v osmi dosud uskutečněných ročnících mistrovství získalo už pátý celkový titul. Mezi ženami zvedly pohár pro nejlepší družstvo nad hlavu hasičky z Velkého Meziříčí. Pořadí soutěžících v jednotlivých kategoriích je uvedeno níže. 

Muži – kategorie A
1. místo – SDH Zibohlavy
2. místo – SDH Michálkovice
3. místo – SDH Frýdek

Ženy – kategorie A
1. místo – SDH Velké Meziříčí
2. místo – SDH Písková Lhota
3. místo – SDH Bludov

Muži – kategorie B
1. místo – SDH Chlumec nad Cidlinou
2. místo – SDH Vlčnov

Ženy – kategorie B
1. místo – SDH Skalice
2. místo – SDH Nová Paka

Muži – kategorie HZS
1. HZS Královéhradeckého kraje

Hosté
1. DHZ Mier Spišská Nová Ves (Slovensko)
2. Feuerwehr Gebelkofen (Německo)

Celkový vítěz – muži
1. HZS Královéhradeckého kraje

Celkový vítěz – ženy
1. SDH Velké Meziříčí    

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 24.09.2017 | Upraveno: 24.09.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět