Dvůr Králové nad Labem opět hostil Mistrovství České republiky v disciplínách CTIF

23.09.2017 - 13:25 - Králové-Hradecký kraj (Dvůr Králové nad Labem)
Letní atletický stadion ve Dvoře Králové nad Labem byl opět po roce místem, kde se odehrálo tradiční Mistrovství české republiky v klasických disciplínách CTIF. Osmého ročníku se zúčastnilo jedenáct tuzemských soutěžních družstev a také družstva z Německa a Slovenska. Pořadateli mistrovství jsou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, ve spolupráci s krajským Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska Královéhradeckého kraje. Záštitu nad akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a předseda Českého národního výboru CTIF genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů. Jedná se o nejvýznamnější celosvětovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S organizací souvisí také soutěže v CTIF a různé mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současné době je v rámci CTIF sdruženo asi padesát členských států a třicet přidružených členů.
   Pod zataženým nebem se ve Dvoře Králové nad Labem během sobotního dne soutěžilo v požárním útoku „nasucho“ a ve štafetě s překážkami. Soutěžící i hosty v úvodní řeči pozdravil Ing. Karel Richter, starosta Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, dále starosta města Dvůr Králové nad Labem Ing. Jan Jarolím a v neposlední řadě také brig. gen. Ing, František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který celé mistrovství zahájil. K vidění byly následně kvalitní sportovní výkony okořeněné i tradičně skvělým komentováním Hanky Zlochové a Ivana Krause.
   Déšť se dostavil až se závěrečným vyhlašováním výsledků, to už ovšem všichni sportovci i funkcionáři byli bezpečně ukrytí pod stanovým přístřeškem. Celkovým vítězem se v kategorii mužů stalo družstvo Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, které tak v osmi dosud uskutečněných ročnících mistrovství získalo už pátý celkový titul. Mezi ženami zvedly pohár pro nejlepší družstvo nad hlavu hasičky z Velkého Meziříčí. Pořadí soutěžících v jednotlivých kategoriích je uvedeno níže.

Muži – kategorie A
1. místo – SDH Zibohlavy
2. místo – SDH Michálkovice
3. místo – SDH Frýdek