Logo HASIČI.TV

Evakuační Tatra T815-7 u HZS MSK

14.02.2014 - 15:26 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
Vozidlo bylo pořízeno v rámci projektu operace Zvýšení akceschopnosti Hasičského záchranného sboru České republiky pro záchranné a likvidační práce při živelních pohromách („Živelní pohroma“). Te projekt je spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu.
Loading the player ...
Vložit video na web

Ze stejného projektu pochází také autobus Irisbus Crossway (zasahoval např. u požáru střechy v Orlové), nakladač Bobcat (zasahoval např. u nehody kamionu na R48 u Frýdku-Místku), nebo kontejnerový nosič Mercedes Benz Actross 3344 6x6 (nasazený např. při pomoci ostravských hasičů ve Slovinsku).

Nákladní automobil je určen zejména pro potřeby evakuace osob, přepravu materiálu a vyprošťovací práce. Nasazení se očekává u událostí většího rozsahu, jako jsou například živelné pohromy. Díky podvozku je pak možné nasazení vozidla i v komplikovaných terénních podmínkách. Podvozek je Tatra T815-731R32 6x6. O pohon se stará naftový motor T3D-928-31 o výkonu 325 kW. Převodovka je mechanická, 14-ti stupňová, se synchronizací a posilovačem řazení, které je poloautomatické NORGREN s možností normálního a redukovaného chodu. Kabina je pro posádku v počtu 1+1, vybavená mimo jiné vyhledávacím světlometem, dostupným z místa velitele. Vozidlo je dále vybaveno navíjákem RAMSEY H-8000 R-2-2, jehož maximální tažná síla je 9 060kg, lano je o průměru 16mm a délce 60m. Naviják je umístěn v rámu vozidla, tah lana může být přední, boční i zadní (nastavení se provádí pomocí systému kladek).

Valníková nástavba je vzadu vybavena hydraulickým ocelovým zvedacím čelem DHOLLANDIA DH LM 30, které má nosnost 2500kg na rameni o délce 750mm. Plošinu je možné přiklopit k zemi automaticky. Podlaha valníku je v protiskluzovém a voděvzdorném provedení, je v ní umístěno také 6 párů kotevních úchytů. Pomocí demontovatelných oblouků a plastových tyčí je pak možné připravit konstrukci pro zaplachtování. Nástavba je v přední částí vybavena nezávislým naftovým topením.

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.02.2014 | Upraveno: 16.02.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět