Logo HASIČI.TV

Hasiči i policisté hráli pro Adámka

11.12.2017 - 19:00 - Pardubický kraj (Chrudim)
Hasiči každý den pomáhají lidem v nouzi a každý den zachraňují životy. Není jim lhostejný ani život malých a vážně nemocných dětí. Proto i ve svém volnu přemýšlejí, jak pomoci.

Již podruhé hasiči a policisté uspořádali benefiční hokejový turnaj, který odehráli v pondělí 11. prosince 2017 na Zimním stadionu v Chrudimi.
Tribuny se postupně zaplnily a každý příchozí přispěl dobrovolným vstupným do kasičky, která byla vytvořena jen pro ten daný okamžik.
Profesionálové z řad hasičů a policistů také přispěli na léčbu malého Adámka finanční částkou a také svou skvělou hrou. Do hry se dokonce zapojil i ředitel krajského ředitelství Policie ČR Pardubického kraje plk. Mgr. Jan Švejdar.
V loňském roce hasiči a policisté pořádali první benefiční hokejový zápas a vybrané vstupné putovalo malé Štěpánce, která má mozkové onemocnění, slabé svalstvo, nadměrnou kloubní volnost, epilepsii, poruchu příjmu potravy i oční a sluchovou vadu. Peníze se vybírali i během hokejového utkání. V loňském roce se vybralo 15 203 Kč.
Letos se hasiči a policisté dohodli, že dobrovolné vstupné poputuje osmiletému Adámkovi, který leží v kómatu po operaci mandlí. Po několika dnech začal krvácet a došlo k zástavě srdce. Adámek je v kómatu, má poškozenou značnou část mozku. Dýchá sám přes tracheostomii, výživa probíhá přes tzv. PEG, hadičkou do bříška. Jeho stav je velmi vážný, ale stabilizovaný.

Na jeho léčbu hasiči, policisté a všichni fanoušci přispěli částkou 34 030 Kč.
Po utkání byly peníze předány tatínkovi malého Adámka. Finanční hotovost předávali ředitel krajských policistů Jan Švejdar a Josef Jelínek, náměstek ředitele HZS Pardubického kraje.
Ptáte se, jak skončilo hokejové utkání? My si myslíme, že vyhráli všichni, ale nakonec vyhráli hasiči 5:4 nad policisty.

Gratulujeme a těšíme se na další utkání, kterým se snažíme pomáhat.

Foto: Vendula Horáková, Jindřich Balous

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 12.12.2017 | Upraveno: 12.12.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět