Hasiči likvidovali požár tří rekreačních chatek v Hlučíně

13.04.2018 - 14:30 - Moravskoslezský kraj (Hlučín - Bobrovníky)
Celkem 10 hasičských jednotek likvidovalo v pátek odpoledne požár tří rekreačních chatek v chatové osadě v Hlučíně – Bobrovníkách u řeky Opava. Při požáru byla popálena jedna osoba.
Loading the player ...
Vložit video na web

Požár rekreační chaty byl ohlášen na Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje v 14:30 hodin v pátek 13. dubna 2018. Postupně bylo na místo požáru v chatové osadě vysláno 10 hasičských jednotek a celkem 11 hasičských vozů.
Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že požárem byly zasaženy celkem tři rekreační chatky. Dvě chatky byly v době příjezdu již kompletně zasaženy požárem, třetí chatka hořela v podkrovním prostoru. Díky zásahu hasičů se podařilo požár uhasit a zabránit tak jeho šíření na další chatky v okolí. I když byl samotný požár likvidován v 18:00 hodin večer, celou noc z pátku na sobotu na místě požáru zůstala na požárním dohledu místní jednotka dobrovolních hasičů z Hlučína – Bobrovníků.
Na likvidaci požáru se kromě tří jednotek HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Hlučín, Ostrava – Přívoz a Opava podílelo sedm jednotek dobrovolných hasičů. Při požáru došlo k popálení jednoho seniora. Škoda způsobená požárem bude stanovena v průběhu soboty, příčina požáru je v šetření.

kpt. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Aktualizace 14. dubna: Vyšetřovatel stanovil po dopoledním došetření výši škody u požáru chatek v Bobrovníkách na 1,6 milionu korun. Příčina je stále v šetření, nicméně požár se z původně hořící chaty rozšířil na další dvě vlivem silného větru.

nprap. Jakub Kozák
zastupující tiskový mluvčí