Logo HASIČI.TV

Hasiči likvidovali požár v mateřské škole - naštěstí jen cvičně

29.11.2017 - 10:05 - Liberecký kraj (Světlá pod Ještědem)
V úterý 28. listopadu vyjely krátce po 10. hodině hasičské vozy do Mateřské školy ve Světlé pod Ještědem. Hasiči tady provedli naštěstí jen cvičný zásah požáru technické místnosti v mateřské škole.

Oheň byl zpozorován paní učitelkou, která ihned o situaci informovala ostatní personál. Požár byl oznámen na tísňovou linku a na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Liberce a dále dobrovolné jednotky hasičů ze Světlé pod Ještědem a Rozstání.
Po příjezdu na místo události začali hasiči s okamžitou evakuací 17 dětí na dvůr školky, kde byl přistaven evakuační autobus HZS LK, který posloužil v chladném počasí jako zázemí pro děti. Do péče si je zde převzali zdravotníci. Uvnitř budovy zůstaly kvůli zakouření objektu uvězněny čtyři děti a dvě paní učitelky. Hasiči začali vyhledávání osob v dýchacích přístrojích. Po několika minutách byly uvězněné osoby nalezeny. Dětem byly nasazeny vyváděcí masky, zajištěn jim byl tepelný komfort a postupně byly vyvedeny mimo nebezpečí. Paní učitelky byly z budovy evakuovány hned po předškolácích.
„Bývá obtížné dětem vyváděcí masku nasadit. Pro děti je to stresová situace, nikdy podobnou masku na hlavě neměly. Hasiči proto přistoupí k dítěti a zcela v klidu jim vysvětlí, k čemu maska slouží, a vše jim názorně předvedou," přibližuje úskalí takových zásahů tisková mluvčí HZS LK. Podobná cvičení se v mateřských školách odehrávají často. Během letošního podzimu proběhla taktická cvičení zaměřená na likvidaci požáru v předškolních zařízeních, již ve všech okresech Libereckého kraje. Pro hasiče je výcvik součástí odborné přípravy a pro děti je případný „ostrý zásah" méně stresující. Na mimořádné události se děti také připravují při pravidelných návštěvách hasičů z oddělení preventivně výchovné činnosti, kteří při besedách dětem vysvětlují, jak se chovat v případě požáru.

Foto: HZS LK, stanice Liberec
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková DiS.

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.11.2017 | Upraveno: 29.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět