Hasiči likvidovali požár v mateřské škole - naštěstí jen cvičně

29.11.2017 - 10:05 - Liberecký kraj (Světlá pod Ještědem)
V úterý 28. listopadu vyjely krátce po 10. hodině hasičské vozy do Mateřské školy ve Světlé pod Ještědem. Hasiči tady provedli naštěstí jen cvičný zásah požáru technické místnosti v mateřské škole.

Oheň byl zpozorován paní učitelkou, která ihned o situaci informovala ostatní personál. Požár byl oznámen na tísňovou linku a na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Liberce a dále dobrovolné jednotky hasičů ze Světlé pod Ještědem a Rozstání.
Po příjezdu na místo události začali hasiči s okamžitou evakuací 17 dětí na dvůr školky, kde byl přistaven evakuační autobus HZS LK, který posloužil v chladném počasí jako zázemí pro děti. Do péče si je zde převzali zdravotníci. Uvnitř budovy zůstaly kvůli zakouření objektu uvězněny čtyři děti a dvě paní učitelky. Hasiči začali vyhledávání osob v dýchacích přístrojích. Po několika minutách byly uvězněné osoby nalezeny. Dětem byly nasazeny vyváděcí masky, zajištěn jim byl tepelný komfort a postupně byly vyvedeny mimo nebezpečí. Paní učitelky byly z budovy evakuovány hned po předškolácích.
„Bývá obtížné dětem vyváděcí masku nasadit. Pro děti je to stresová situace, nikdy podobnou masku na hlavě neměly. Hasiči proto přistoupí k dítěti a zcela v klidu jim vysvětlí, k čemu maska slouží, a vše jim názorně předvedou," přibližuje úskalí takových zásahů tisková mluvčí HZS LK. Podobná cvičení se v mateřských školách odehrávají často. Během letošního podzimu proběhla taktická cvičení zaměřená na likvidaci požáru v předškolních zařízeních, již ve všech okresech Libereckého kraje. Pro hasiče je výcvik součástí odborné přípravy a pro děti je případný „ostrý zásah" méně stresující. Na mimořádné události se děti také připravují při pravidelných návštěvách hasičů z oddělení preventivně výchovné činnosti, kteří při besedách dětem vysvětlují, jak se chovat v případě požáru.

Foto: HZS LK, stanice Liberec
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková DiS.

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 29.11.2017 | Upraveno: 29.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět