Hasiči na Dni IZS v Hlučíně a na Slezskoostravském hradě

03.06.2016 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Slezská Ostrava, Hlučín)
Nejrůznější zásahovou techniku, včetně lodí a velkých mobilních čerpacích stanic vody, představili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně na pátečním (3.6.2016) Dni se složkami IZS u hlučínské Štěrkovny (okres Opava).

Jednotka HZS MSK ze stanice Hlučín předvedla několika desítkám školáků i dospělých zásah u dopravní nehody osobního automobilu s vyproštěním zraněného řidiče. S podrobným komentářem i s ukázkami, jakými různými způsoby se lze do havarovaného vozidla dostat. Vedle techniky a činnosti hasičů z HZS MSK, ZÚ a dobrovolných hasičů z Hlučína se na ploše u štěrkovny představily nejrůznější policejní složky. Hasiči z HZS MSK z Ostravy předvedli svou moderní techniku – automobilovou plošinu – na vodohospodářské akci „Hledej pramen vody“ na Slezskoostravském hradě, kde je také sledovaly desítky školáků. Ukázali záchranu osoby pomocí bezpečného modrého rukávu, zavěšeného z plošiny ve výšce třiceti metrů.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje