Logo HASIČI.TV

Hasiči na Dni IZS v Hlučíně a na Slezskoostravském hradě

03.06.2016 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Slezská Ostrava, Hlučín)
Nejrůznější zásahovou techniku, včetně lodí a velkých mobilních čerpacích stanic vody, představili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně na pátečním (3.6.2016) Dni se složkami IZS u hlučínské Štěrkovny (okres Opava).

Jednotka HZS MSK ze stanice Hlučín předvedla několika desítkám školáků i dospělých zásah u dopravní nehody osobního automobilu s vyproštěním zraněného řidiče. S podrobným komentářem i s ukázkami, jakými různými způsoby se lze do havarovaného vozidla dostat. Vedle techniky a činnosti hasičů z HZS MSK, ZÚ a dobrovolných hasičů z Hlučína se na ploše u štěrkovny představily nejrůznější policejní složky. Hasiči z HZS MSK z Ostravy předvedli svou moderní techniku – automobilovou plošinu – na vodohospodářské akci „Hledej pramen vody“ na Slezskoostravském hradě, kde je také sledovaly desítky školáků. Ukázali záchranu osoby pomocí bezpečného modrého rukávu, zavěšeného z plošiny ve výšce třiceti metrů.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 06.06.2016 | Upraveno: 06.06.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět