Logo HASIČI.TV

Hasiči nacvičovali vyprošťování z vozidel a zvedání těžkých břemen

06.04.2018 - 15:00 - Jihomoravský kraj (Brno; Tišnov)
Jihomoravští instruktoři vyprošťování osob z havarovaných vozidel absolvovali dvoudenní výcvik. Kromě teoretické přípravy řešili několik modelových situací, se kterými se mohou setkat u skutečných zásahů. Výcviku se účastnilo na 40 profesionálních hasičů včetně hasičů Správy železniční dopravní cesty.

Díky dlouhodobě dobré spolupráci se společností Metalšrot Tlumačov a.s. se první den výcviku uskutečnil v areálu kovošrotu v Brně. Druhý den hasiči trénovali v našem středisku v Tišnově. Výcvik vedl velitel čety z požární stanice Brno-Lidická ppor. Ing. Ivo Jirásek.
První den bylo na programu zvedání těžkých břemen v podobě trolejbusu, autobusu, nákladního auta nebo cisterny. Hasiči trénovali na několika stanovištích zvedání těchto dopravních prostředků a to pomocí pneumatických zvedacích vaků nebo hydraulického zvedacího zařízení.  Součástí této činnosti byla také bezpečná stabilizace zvedaných břemen. Druhý den si účastníci výcviku zopakovali teorii a vyzkoušeli si vyprošťování z osobních automobilů.
Podobný výcvik absolvují instruktoři ze všech jihomoravských profesionálních stanic minimálně jednou ročně. Tuto akci se podařilo zorganizovat také díky Dopravnímu podniku města Brna a společnosti Barko.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.04.2018 | Upraveno: 14.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět