Logo HASIČI.TV

Hasiči Pardubického kraje na turnaji v anglickém Newcastlu

03.09.2017 - 11:19 - Pardubický kraj (Newcastle)
Do anglického Newcastlu vyrazilo v těchto dnech 12 profesionálních a dobrovolných hasičů, aby reprezentovalo Pardubický kraj ve fotbalu na Mezinárodním sportovním turnaji hasičů v anglickém Newcastlu.

Od 30. 8. do 3. září se totiž na hřišti Královské základní školy Jesmond v Newcastlu sešlo hned několik týmu hasičů – Hasičský sbor hrabství Tyne & Wear (2 týmy), Hasičský sbor Cornwall, Hasičský záchranný sbor Göteborg (Švédsko), HZS Pardubického kraje – územní odbor Chrudim (ČR), Policie Northumbria.

V první den jsme si prohlédli požární stanici West Denton. Poté jsme se vyfotili ´s místním symbolem – andělem severu´. Prohlédli si fotbalový stadion Sunderland AFC, kde nás provázela největší hvězda klubu Jimmy Montgomery. Po obědě jsme navštívili krajské ředitelství hasičů včetně výcvikové akademie, kde měli několik ´ohňových domků´, což jsou trenažery pro hasiče a nahlédli i do trenažeru pro nácviky USAR týmu a zásahy v metru,“ líčí první den v Newcastlu člen fotbalového týmu Jakub Morávek z Chrudimi.
Druhý den už ale patřil jen fotbalu. Český tým složený převážně z profesionálních hasičů z Chrudimi a dobrovolných hasičů z Chrudimi, obohacený taktéž o hasičského útočníka z Ledče nad Sázavou a SDH Bojanov odehrál všechny zápasy skvěle. Přesto se v mezinárodní konkurenci český hasičský tým umístil na 4. místě.
V sobotu večer čekala na český tým závěrečná recepce. Chrudimští hasiči nejsou na mezinárodním turnaji žádnými nováčky. Newcastle navštívili již popáté, přitom dvakrát byli třetí a dvakrát čtvrtí. Dokonce i v holandském Rotterdamu reprezentovali chrudimští již v letech 1989, 1993 a 1996. Účastnili se i turnajů v holandském Rotterdamu a francouzském Mulhouse.

Hasičská výprava ve složení: Martin Vojta, Martin Smetánka, Jan Tesař, Jakub Morávek, Jan Matras, Patrik Bělský, Milan Bezstarosta, Petr Sotona, Jan Fousek, Jan Dostál, Jiří Kučera, Pavel Bucha se do České republiky rozhodně nevrací s prázdnou a domů si přivezou spoustu nových zkušeností od kolegů z jiných zemí. A nám nezbývá než poděkovat nejen dvanáctičlennému týmu, ale také všem sponzorům za podporu.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 03.09.2017 | Upraveno: 03.09.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět