Logo HASIČI.TV

Hasiči představili v Praze pasivní bezpečnostní prvky vozidel

19.04.2018 - 15:00 - Moravskoslezský kraj (Praha)
Se speciálně obnaženým vozidlem Hyundai Tucson, aby bylo vidět co nejvíce pasivních prvků bezpečnosti v konstrukci automobilu, se představil ve čtvrtek 19.4.2018 Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v pražském Národním technickém muzeu.

            Vozidlo pro účel výuky a prezentace upravili dva příslušníci HZS MSK ze stanice Nošovice  - ppor. Ing. Martin Pajurek a nstržm. Petr Vabroušek. Rovněž se postarali o zevrubný popis pasivních prvků bezpečnosti, včetně jejich fungování u dopravní nehody.
            Upravený automobil slouží ke školení bezpečnostních prvků pro profesionální hasiče a pro předurčené jednotky SDH na dopravní nehody v Moravskoslezském kraji, také pro veřejnost při prezentaci hasičské techniky, například na dnech otevřených dveří. Naši příslušníci se s vozidlem podílejí na výuce v hasičských školských zařízeních (např. ve ŠVZ HZS ČR a ve SOŠ-VOŠ PO).
            Čtvrteční prezentace v muzeu byla určena pro novináře a odbornou veřejnost. Za HZS MSK se jí zúčastnili ředitel územního odboru Frýdek-Místek plk. Ing. Vojtěch Nezval, velitel stanice Nošovice npor. Mgr. David Hrbáček a příslušníci jednotky HZS MSK ze stanice Nošovice  ppor. Ing. Martin Pajurek a nstržm. Petr Vabroušek.
            Za Hyundai Motor Manufakturing Czech se této prezentace účastnil ředitel vnějších vztahů a tiskový mluvčí pan Petr Vaněk.

            Video ze čtvrteční prezentace (idnes): https://auto.idnes.cz/hasici-hyundai-model-tucson-nehoda-dtp-/automoto.aspx?c=A180419_180339_automoto_fdv

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.04.2018 | Upraveno: 29.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět