Hasiči představili v Praze pasivní bezpečnostní prvky vozidel

19.04.2018 - 15:00 - Moravskoslezský kraj (Praha)
Se speciálně obnaženým vozidlem Hyundai Tucson, aby bylo vidět co nejvíce pasivních prvků bezpečnosti v konstrukci automobilu, se představil ve čtvrtek 19.4.2018 Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v pražském Národním technickém muzeu.

Vozidlo pro účel výuky a prezentace upravili dva příslušníci HZS MSK ze stanice Nošovice  - ppor. Ing. Martin Pajurek a nstržm. Petr Vabroušek. Rovněž se postarali o zevrubný popis pasivních prvků bezpečnosti, včetně jejich fungování u dopravní nehody.
            Upravený automobil slouží ke školení bezpečnostních prvků pro profesionální hasiče a pro předurčené jednotky SDH na dopravní nehody v Moravskoslezském kraji, také pro veřejnost při prezentaci hasičské techniky, například na dnech otevřených dveří. Naši příslušníci se s vozidlem podílejí na výuce v hasičských školských zařízeních (např. ve ŠVZ HZS ČR a ve SOŠ-VOŠ PO).
            Čtvrteční prezentace v muzeu byla určena pro novináře a odbornou veřejnost. Za HZS MSK se jí zúčastnili ředitel územního odboru Frýdek-Místek plk. Ing. Vojtěch Nezval, velitel stanice Nošovice npor. Mgr. David Hrbáček a příslušníci jednotky HZS MSK ze stanice Nošovice  ppor. Ing. Martin Pajurek a nstržm. Petr Vabroušek.
            Za Hyundai Motor Manufakturing Czech se této prezentace účastnil ředitel vnějších vztahů a tiskový mluvčí pan Petr Vaněk.

Video ze čtvrteční prezentace (idnes): https://auto.idnes.cz/hasici-hyundai-model-tucson-nehoda-dtp-/automoto.aspx?c=A180419_180339_automoto_fdv

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek