Hasiči se zapojili do projektu: Rozšíření AED ve městě Brně

29.11.2017 - 18:50 - Jihomoravský kraj (Brno)
Zástupci jednotek sborů dobrovolných hasičů, Městské policie Brno a městských částí dnes převzali od Magistrátu města Brno nové defibrilátory v rámci projektu „Rozšíření AED ve městě Brně“.

Projekt navazuje na zavádění systému „Rozmístění AED v Brně a Jihomoravském kraji“, který byl pilotně zahájen v roce 2013 v Brně a v dalších fázích se rozšiřoval o AED u soukromých subjektů, Hasičského záchranného sboru a vybraných jednotek sborů dobrovolných hasičů v kraji. V roce 2015 se do něj zapojila i Policie ČR.
V rámci tohoto projektu dojde k rozšíření sítě tzv. first responderů o jednotky Sborů dobrovolných hasičů Chrlice, Jehnice, Ořešín, Útěchov a Žebětín. Jedná se o jednotky, které jsou dislokovány na periferii města Brna. Další AED budou umístěny ve vybraných vozidlech a služebnách Městské policie Brno a veřejných objektech. Defibrilátory budou uloženy ve speciálních boxech na veřejných místech: požární zbrojnice, úřad městské části, služebna městské policie.
Profesionální hasiči v projektu zajišťují metodické vedení pro jednotky dobrovolných hasičů. Před předáním přístrojů jsme odborně proškolili všechny členy nově zapojených dobrovolných jednotek a vybraných strážníků Městské policie Brno prostřednictvím našich zkušených paramediků.
V současné době je na území města Brna umístěno AED na pěti požárních stanicích profesionálních hasičů a u sedmi dobrovolných jednotek. V příštím roce počítáme, že budeme nadále spolupracovat s městem Brnem a Zdravotnickou záchranou službou Jihomoravského kraje v propagaci projektu a šíření informací o systému poskytování první pomoci s AED mezi občany v rámci preventivně výchovných akcí.

mjr. Ing. Bronislav Kocman – HZS Jihomoravského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 29.11.2017 | Upraveno: 29.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět