Hasiči SŽDC v České Třebové rozšířili svoji výbavu o defibrilátor

04.04.2014 - 12:21 - Pardubický kraj (Česká Třebová)
Hasiči Správy železniční dopravní cesty v České Třebové mají ve své výbavě od dubna letošního roku automatický externí defibrilátor (AED), kterým jsou schopni poskytnout kvalitnější odbornou pomoc v případech, kdy jsou na místě náhlé srdeční zástavy dříve než Zdravotnická záchranná služba.

AED  je určen jako doplněk při resuscitaci, kdy je prováděna nepřímá srdeční masáž a umělé dýchání. Součástí přístroje jsou dvě elektrody, které se nalepí na hrudník zachraňovaného a přístroj sám vyhodnotí činnost srdečního rytmu. Na základě automatického vyhodnocení je doporučeno nebo není doporučeno obsluze  AED dodání výboje. Dodání defibrinačního výboje v indikovaných případech výrazně zvyšuje šanci na přežití. Přístroj také zachránci umožňuje pomocí speciálního senzoru okamžitou kontrolu kvality srdeční masáže.

V rámci Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty je ve výbavě šest přístrojů značky ZOLL. Hasiči si v průběhu seznámení vyzkoušeli jak vlastní ovládání, tak i dodání výboje na cvičné figuríně. Defibrilátory se čím dál častěji stávají součástí výbavy hasičů, Policie ČR, Městské Policie a ostatních složek IZS. Dostupnost těchto přístrojů ve veřejných prostorách se stále zvyšuje jejich umístění je označeno mezinárodním symbolem – samolepkou.

Michal Janza

Vloženo: 04.04.2014 | Upraveno: 04.04.2014 | Vložil(a): Martin TÜRKE | Zpět