Logo HASIČI.TV

Hasiči SŽDC v České Třebové rozšířili svoji výbavu o defibrilátor

04.04.2014 - 12:21 - Pardubický kraj (Česká Třebová)
Hasiči Správy železniční dopravní cesty v České Třebové mají ve své výbavě od dubna letošního roku automatický externí defibrilátor (AED), kterým jsou schopni poskytnout kvalitnější odbornou pomoc v případech, kdy jsou na místě náhlé srdeční zástavy dříve než Zdravotnická záchranná služba.

AED  je určen jako doplněk při resuscitaci, kdy je prováděna nepřímá srdeční masáž a umělé dýchání. Součástí přístroje jsou dvě elektrody, které se nalepí na hrudník zachraňovaného a přístroj sám vyhodnotí činnost srdečního rytmu. Na základě automatického vyhodnocení je doporučeno nebo není doporučeno obsluze  AED dodání výboje. Dodání defibrinačního výboje v indikovaných případech výrazně zvyšuje šanci na přežití. Přístroj také zachránci umožňuje pomocí speciálního senzoru okamžitou kontrolu kvality srdeční masáže.

V rámci Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty je ve výbavě šest přístrojů značky ZOLL. Hasiči si v průběhu seznámení vyzkoušeli jak vlastní ovládání, tak i dodání výboje na cvičné figuríně. Defibrilátory se čím dál častěji stávají součástí výbavy hasičů, Policie ČR, Městské Policie a ostatních složek IZS. Dostupnost těchto přístrojů ve veřejných prostorách se stále zvyšuje jejich umístění je označeno mezinárodním symbolem – samolepkou.

Michal Janza

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 04.04.2014 | Upraveno: 04.04.2014 | Vložil(a): Martin TÜRKE | Zpět