Hasiči v Broumově převzali nové zásahové vozidlo

05.03.2014 - 08:17 - Králové-Hradecký kraj (Broumov)
Profesionální hasiči v Broumově převzali ve středu 5. března 2014 na Mírovém náměstí v Broumově novou požární techniku. Rychlý zásahový automobil (dále jen RZA) v hodnotě 1,5 milionu korun zakoupilo pro Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje (dále jen HZS Královéhradeckého kraje) město Broumov.

Vybavení vozidla, včetně kompletního vyprošťovacího zařízení Holmatro Core, hradil sbor z vlastních prostředků.

Nové hasičské vozidlo uvedli do provozu starosta města Milan Kotrnec s ředitelem HZS Královéhradeckého kraje plk. Františkem Menclem a slavnostně pokřtil místní farář Martin Lanži.

Nový RZA na podvozku Ford Ranger 4x4 bude zasahovat především u dopravních nehod a jiných technických událostí. Oproti předchozímu vozidlu Land Rover, který sloužil hasičům v Broumově 18 let, je tento automobil vybaven vysokotlakým hasicím zařízení s vyšším výkonem a možností příměsi pyrocoolu a pěnidla. Ve vozidle nechybí zdravotnické vybavení, skládací nosítka pod vrtulník, páteřová deska Spenser a také motorová pila, rozbrušovací agregát a další technické prostředky, které hasiči používají při zásazích.

Technické údaje:

Typ podvozku: Ford Ranger v konfiguraci náprav 4x4, možnost volby pohonu na dvě či čtyři kola
Výkon motoru: 110 kW
Počet míst k sezení: 2 + 2
Rozměry vozidla:

délka……….5 590 mm
šířka………..1 850 mm
výška…….…2 070 mm

Váha vozidla: 3 200 kg
Max. hmotnost přípojného vozidla: 2 000 kg

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

por. Bc. Martina Žahourková