Hasiči v Libereckém kraji budou testovat vozidla DUSTER 4x4

05.01.2018 - 14:00 - Liberecký kraj (Liberecký kraj)
Společnost Renault Česká republika, a. s. předala 4. ledna 2018 dva vozy Dacia Duster s pohonem 4x4 na bezmála čtyř měsíční testování Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje.

Slavnostní předání vozidel se uskutečnilo mezi Petrem Divišem, fleet marketing managerem společnosti Renault a ředitelem HZS LK plk. Ing. Luďkem Prudilem za účasti plk. Zdeňka Borovičky, nám. řed. pro ekonomiku a por. Bc. Jiřího Červeného, který má vozový park libereckých hasičů na starosti.
Hasiči v Libereckém kraji budou do konce dubna letošního roku testovat dva vozy Dacia Duster vybavené přeplňovaným vznětovým motorem 1.5 dCi o výkonu 80 kW (109 k) a opatřené pohonem všech kol. „Vozy si vyzkouší příslušníci na většině stanicích. Chceme prověřit nejenom silniční schopnosti těchto vozů, ale zaměříme se zejména na jejich terénní vlastnosti. Dustery proto u nás otestují vyšetřovatelé, preventisté, velitelé i já mám v plánu si jízdu v Dacii vyzkoušet, " dodal ředitel HZS LK plk. Luděk Prudil.
Pro lepší viditelnost na silnici i mimo ni jsou bílá vozidla polepená červenými pruhy s nápisem HASIČI a brzy k nim přibude logo Hasičského záchranného sboru ČR na kapotě.

Foto: HZS LK, por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 05.01.2018 | Upraveno: 05.01.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět