Logo HASIČI.TV

Hasiči v Moravskoslezském kraji se připravují na letní rekreační sezonu

23.05.2013 - 08:30 - Moravskoslezský kraj (Vratimov, Hlučín)
Jednotky profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje se v těchto dnech intenzivně připravují na letní sezonu, kdy budou tisíce lidí okupovat břehy nejrůznějších řek, rybníků a jezer, a jako v minulých letech se tak zvýší riziko jejich utonutí.
Loading the player ...
Vložit video na web
Loading the player ...
Vložit video na web

Ve čtvrtek 23.5.2013 si jako dvě místa výcviku hasiči vybrali nebezpečný jez na řece Ostravici mezi ostravskou částí Hrabová a Vratimovem (okres Ostrava-město) pod spojovacím mostem, jejich kolegové zase vodní plochu bývalé štěrkovny v Hlučíně (okres Opava).

Hasiči nacvičovali na obou místech nejrůznější způsoby záchrany osob z vody, jízdu na gumových člunech a pohyb na záchranných saních, rovněž pohyb jednotlivých hasičů ve vodě. Oděni byli v moderních nepromokavých kombinézách, opatřených záchrannými vestami, samozřejmostí byla přilba (bílá pro velitele, červená pro posádku a žlutá pro zachraňované).

Profesionální hasiči z Moravskoslezského kraje využívají ke svému výcviku mj. také některé vodní nádrže v kraji. Například ve středu 12. června 2013 se uskuteční tradiční soutěž vodních záchranných služeb na vodním díle Slezská Harta (okres Bruntál), a to za účasti hasičských týmů z Polska (opět), Prahy a Brna (nově) a samozřejmě dalších moravských krajů.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 23.05.2013 | Upraveno: 23.05.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět