Hasiči vyprošťovali zraněného řidiče Iveca po střetu s ostravskou tramvají

12.03.2018 - 13:35 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 12.3.2018 odpoledne v Ostravě-Kunčičkách u nehody tramvaje s užitkovým vozidlem Iveco Daily na křižovatce Lihovarské a Vratimovské ulice. Hasiči museli z kabiny opatrně vyprostit zraněného a zaklíněného řidiče Iveca středního věku, v tramvaji nebyl nikdo zraněn. Také odtáhli havarované užitkové vozidlo mimo silnici.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí krátce po půl druhé odpolední. Do Kunčiček vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Fifejdy, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Radvanice.
            Tramvaj, v níž se nikdo nezranil, byla při příjezdu hasičů prázdná, tramvajová doprava přerušená. Hasiči opatrně vyprostili zraněného a zaklíněného řidiče a asistovali týmu ZZS při jeho ošetření a transportu do sanitky.
            Na menší únik oleje z Iveca použili hasiči nasákavý sorbent. Užitkové vozidlo pak odtáhli pomocí navijáku z hasičské cisterny mimo silnici a místo nehody uklidili.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 13.03.2018 | Upraveno: 13.03.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět