Logo HASIČI.TV

Hasiči z Kojetína získali nové vybavení - osvětlovací balón

12.12.2017 - 11:00 - Olomoucký kraj (Kojetín)
V úterý 12. prosince 2017 byl v 11:00 hodin slavnostně předán profesionálním hasičům z Kojetína osvětlovací balón. Za částku 64.000 Kč ho pořídila společnost Innogy Gas Storage, s.r.o. a sloužit bude v rukou profesionálních hasičů všem obyvatelům Kojetínska a využit bude také při zásazích v podzemním zásobníku plynu Lobodice.

Dar z rukou Ing. Lumíra Škovroně, vedoucího podzemního zásobníku plynu Lobodice a Třánovice převzal krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje plk. Ing. Karel Kolářík spolu se zástupci hasičů, ředitelem územního odboru Přerov plk. Ing. Miroslavem Čočkem a velitelem kojetínské stanice ppor. Ing. Miroslavem Charvátem. Zakoupením tohoto technického prostředku se zvýší efektivita zásahů jednotek požární ochrany a složek IZS za snížené viditelnosti v noci, včetně událostí v objektech podzemního zásobníku plynu Lobodice.
Osvětlovací balón je určen pro osvětlení místa zásahu hasičů a dalších záchranných složek. Jeho pořízením se zvýší efektivnost a bezpečnost zásahu jednotek požární ochrany při řešení mimořádných událostí nejen v areálu podzemního zásobníku plynu Lobodice, ale i v širším okolí a zejména v zásahovém obvodu požární stanice Kojetín. Osvětlovací balón poskytuje mírně tlumené světlo v rozsahu 360°, což umožňuje osvítit mnohem větší prostor ve srovnání s klasickými halogenovými reflektory. Technický prostředek bude možné využít například i při likvidaci havárie v areálu podzemního zásobníku plynu Lobodice.

POWERMOON LEDMOON 600
Přenosný multifunkční osvětlovací systém ve tvaru zářícího balónu  POWERMOON LEDMOON 600, který jako zdroj světla využívá LED o výkonu 650 W a  svítivosti  až 75 000 lumenů. Horní část balónu je vyrobena z nehořlavého reflexního materiálu. Spodní část ze speciálního nylonového materiálu.
Technologie PowerMoon využívá elipticky rozptýleného, výkonného, ale neoslňujícího světla.
Jsou vhodně uzpůsobeny pro použití v noci a na místech, kde je vyžadováno minimální oslňující záře a vysoké intenzity osvětlení bez nechtěných stínů.
Bílý propustný textil balónového obalu rozptyluje a rovnoměrně šíří osvětlení kolem zdroje světla. Ostré stíny vzniklé použitím světlometů zmizí. Mizí také rušící obrysy světlých a tmavých míst. Balóny jsou také bezpečnější volbou při operacích spojených s řešením havarijních situacích na silnicích. Běžné reflektory vytváří světelnou stěnu, která zabraňuje rozeznávat prostory za touto stěnou. K efektivnímu využití klasických reflektorů je vyžadováno extrémně vysokých stožárů, které mohou být drahé a obtížně přenosné.
Patentovaný světelný systém PowerMoon poskytuje kompaktní balení a snadnou a rychlou instalaci. Lehká váha ho dělá ideálním při použití v těžko dostupných lokalitách, jako jsou neproniknutelné houští, svahy kopců, mokřiny nebo v sutích po nehodách. Je ideální osvětlovací systém pro všechny pohotovostní operace a kdekoliv je potřeba rovnoměrného a intenzivního osvětlení na velkém území.
K těmto osvětlovacím balónům nabízíme následující příslušenství: Stativ, Kotvící set s konzolou, Otočný a naklápěcí kloub.

Technické data:
Zdroj napětí: 230V
Proud: 2,7A při 230V
Výkon:  650W / 75 000lm
Stupeň krytí: IP 54
Délka zdrojového kabelu: 7m
Váha: 12 kg

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 12.12.2017 | Upraveno: 12.12.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět