Hasiči z Ostravy cvičili během května na tradiční vodní ploše v Hlučíně

01.06.2016 - 13:00 - Moravskoslezský kraj (Hlučín)
Jarní výcvik na záchranných nafukovacích člunech i ve vodě oblíbené hlučínské Štěrkovny (okres Opava) absolvovaly během dubna a května všechny ostravské jednotky profesionálních hasičů – ze všech šesti stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě.

Například v úterý 31.5.2016 zde cvičila ostravská jednotka HZS MSK z nejmladší stanice číslo 6 v Přívoze. Hasiči se zde obvykle zaměřují na plynulou jízdu po hladině se zapnutým motorem i bez něj a slalom – i s tréninkem pádlování. Cvičí také intenzivně záchranu tonoucích, jako figuranti poslouží kolegové. Ostravští hasiči mohli trénovat na „čisté“ vodní hladině hlučínské Štěrkovny (tedy už bez ledu) letos neobvykle brzo – již na začátku února. Hasiči v Moravskoslezském kraji navštěvují při výcvicích na vodě (a v zimě i na ledu) nejrůznější přehrady, vodní nádrže, rybníky ve svém okolí. Například ostravské jednotky jezdívají často cvičit vedle Hlučína i na Vrbická jezera v Bohumíně, novojičínští na vodní nádrž Čerťák, těšínští zase na přehradu Hrabina, místečtí profesionální hasiči na Olešnou, oblíbená je například i Těrlická přehrada. Bruntálští mají po ruce Slezskou Hartu.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje