Logo HASIČI.TV

Hasiči z Ostravy cvičili během května na tradiční vodní ploše v Hlučíně

01.06.2016 - 13:00 - Moravskoslezský kraj (Hlučín)
Jarní výcvik na záchranných nafukovacích člunech i ve vodě oblíbené hlučínské Štěrkovny (okres Opava) absolvovaly během dubna a května všechny ostravské jednotky profesionálních hasičů – ze všech šesti stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě.

Například v úterý 31.5.2016 zde cvičila ostravská jednotka HZS MSK z nejmladší stanice číslo 6 v Přívoze. Hasiči se zde obvykle zaměřují na plynulou jízdu po hladině se zapnutým motorem i bez něj a slalom – i s tréninkem pádlování. Cvičí také intenzivně záchranu tonoucích, jako figuranti poslouží kolegové. Ostravští hasiči mohli trénovat na „čisté“ vodní hladině hlučínské Štěrkovny (tedy už bez ledu) letos neobvykle brzo – již na začátku února. Hasiči v Moravskoslezském kraji navštěvují při výcvicích na vodě (a v zimě i na ledu) nejrůznější přehrady, vodní nádrže, rybníky ve svém okolí. Například ostravské jednotky jezdívají často cvičit vedle Hlučína i na Vrbická jezera v Bohumíně, novojičínští na vodní nádrž Čerťák, těšínští zase na přehradu Hrabina, místečtí profesionální hasiči na Olešnou, oblíbená je například i Těrlická přehrada. Bruntálští mají po ruce Slezskou Hartu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 01.06.2016 | Upraveno: 01.06.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět