Hasiči zachraňovali psa z vody

07.03.2018 - 16:00 - Jihomoravský kraj (Mackovice)
Pes se při venčení propadl ledem do rybníka. Hasiči jej museli resuscitovat.

Ve středu odpoledne jsme na tísňové lince přijali informaci o psovi topícím se v rybníce v Mackovicích na Znojemsku. Pes se při venčení propadl do studené vody a nedokázal se vlastními silami dostat zpět. Na místo události vyrazila jednotka dobrovolných hasičů z Mackovic a profesionální jednotka ze stanice Hrušovany nad Jevišovkou.
Dva příslušníci ze stanice Hrušovany se již po cestě k zásahu oblékli do tzv. suchých obleků, které jsou pro takový typ události určeny. Profesionální jednotka tak mohla ihned po příjezdu zasáhnout a pejska z ledové vody vyprostit.
Po vytažení pes nedýchal, a proto jeden z hasičů přistoupil k resuscitaci. Ta se zdařila. Zasahující hasiči se dále snažili vypudit co nejvíce vody z plic pejska a důkladně ho usušit. Po těchto úkonech si psa převzala majitelka, která jej převezla k dalšímu ošetření k veterináři.

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 07.03.2018 | Upraveno: 07.03.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět