Logo HASIČI.TV

Hasiči zasahovali u otravy oxidem uhelnatým v Ropici na Frýdecko-Místecku

14.04.2016 - 09:56 - Moravskoslezský kraj (Ropice)
Profesionální hasiči z Českého Těšína zasahovali ve čtvrtek 14.4.2016 dopoledne u otravy čtyř osob – dvou mužů a dvou žen - oxidem uhelnatým v Ropici (okres Frýdek-Místek).

Operační středisko hasičů bylo o události informováno ve čtvrtek zhruba v deset hodin dopoledne. Do Ropice vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Českém Těšíně. Při jejich příjezdu čekaly před rodinným domkem dvě ženy (25 a 46 let) se zdravotními komplikacemi. Hasiči v dýchacích přístrojích uvnitř domku naměřili vysokou koncentraci oxidu uhelnatého, ohrožující životy a zdraví.

Z útrob domku rychle vynesli dva muže v bezvědomí (40 a 72 let), kteří ale na čerstvém vzduchu nabyli vědomí. Hasiči všechny zraněné předali zdravotníkům ZZS MSK. Pak celý domek vyvětrali. Hasiči připravili vhodnou plochu pro přistání vrtulníku LZS a asistovali při transportu mužů do něj. Ti odletěli do Městské nemocnice Ostrava, která disponuje pracovištěm hyperbarické komory. Obě ženy byly převezeny sanitkou do stejného zařízení.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.04.2016 | Upraveno: 14.04.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět