Logo HASIČI.TV

Hasičské muzeum v Ostravě přivítalo 50 000. návštěvníka

10.01.2014 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Přívoz)
Zaměstnanec stavební firmy z Karvinska Ing. Jan Kucharčík se stal v pátek 10.01.2014 odpoledne jubilejním návštěvníkem Hasičského muzea města Ostravy s kulaťoučkým pořadovým číslem 50 tisíc. Obdržel dárky a knihy s hasičskou tématikou, včetně volné vstupenky do muzea. Pěknými dárky byly oceněny i jeho dvě děti ve věku 3 a 5 let.

Dárky jim předala ekonomická náměstkyně ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) plk. Ing. Iva Šichnárková. Jubilant byl tím, že je padesátitisícím návštěvníkem, očividně překvapen až lehce zaskočen. „Byl jsem s dětmi u zubaře a na radniční věži. Žena říkala, že mám jít i do hasičského muzea. Ta se bude smát,“ řekl Jan Kucharčík, dobrovolný hasič z Petrovic u Karviné-Závady s úsměvem.

Muzeum bylo otevřeno v květnu 2005. Svou velikostí a zaměřením je v Moravskoslezském kraji dosud jediné svého druhu. S podporou města Ostravy jej provozuje HZS MSK. Předloni se stalo součástí Techno trasy Moravskoslezského kraje, tedy Stezky technických atraktivit.

Na loňské více sedmitisícové návštěvnosti (i v předchozích letech) se pozitivně podepsaly dvě akce – květnové tradiční zapojení do „Festivalu muzejních nocí“ a zářijové zapojení do druhého ročníku akce „Fajne léto“ s prohlídkami a kulturním programem ve 12 technicky zaměřených pamětihodnostech Moravskoslezského kraje (včetně našeho muzea).

Stálý zájem o expozice je dán hlavně tím, že Hasičské muzeum je i přes skromné prostředky na reklamu přece jenom známější a jeho obliba dále roste. Někteří nadšenci z řad dospělých i dětí už muzeum navštívili několikrát. A muzeum se snaží své zajímavé expozice obměňovat. Letos během května si muzeum připomene již úspěšných devět let od svého otevření.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje
Tiskový mluvčí

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 13.01.2014 | Upraveno: 13.01.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět