Logo HASIČI.TV

Hasičům pomáhá Systém Florian

23.03.2018 - 12:00 - Jihočeský kraj (Jihočeský kraj)
Svatý Florian je považován za patrona profesí, které souvisejí s ohněm, přirozeně se tak u hasičů odedávna těší velké vážnosti. Proto byla i nová softwarová aplikace Systém Florian, usnadňující hasičům jejich záslužnou práci, pojmenovaná na počest tohoto patrona. „Aplikace poskytuje Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje naše společnost, která provozuje v jižních Čechách přes 4000 km vodovodů, na nichž jsou mimo jiné osazeny i požární hydranty,“ říká technický ředitel ČEVAKU Jiří Lipold.

Právě pro získání aktuálních informací o hasební vodě a pro rychlé vyhledání zdroje požární vody slouží Systém Florian. Usnadňuje tak přístup k ověřeným technickým údajům, což zvyšuje efektivitu zásahu a snižuje škody na majetku. Systém poskytuje aktuální technické parametry požárních hydrantů, umožňuje jednoduchou orientaci v aktuálních mapách, rychlé vyhledávání v terénu a jednoduché ovládání. Aplikace v české verzi navazuje na praxí prověřený systém, jež je již užívaný v sousedních zemích.
„Velitelé zásahu tak díky Systému Florian připojení on-line i off-line na svých tabletech, nebo chytrých telefonech tak rychle a jednoduše získají aktuální technické parametry o konkrétním hydrantu včetně jeho zanesení v mapových podkladech,“ vysvětluje ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Ing. Lubomír Bureš. Záměrem do  budoucna by bylo dostat tyto informace do jediného datového skladu, který ještě více usnadní hasičům práci při zásahu.

Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 05.04.2018 | Upraveno: 05.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět