Logo HASIČI.TV

Hejtman a ředitel HZS LK ocenili reprezentanty v požárním sportu

08.01.2018 - 20:00 - Liberecký kraj (Liberecký kraj)
V pondělí 8. ledna 2018 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnilo setkání reprezentantů v požárním sportu. Pro ocenění za své sportovní výkony v letošním roce si do multimediálního sálu KÚ přišlo téměř 70 sportovců. Z rukou krajského ředitele HZS LK plk. Ing. Luďka Prudila a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty převzali profesionální i dobrovolní hasiči, kolektivy i jednotlivci, muži, ženy a mládež pamětní listy a drobné dárky. A to, jak za úspěchy v domácích soutěžích, tak i v jiných odvětvích hasičských klání v zahraničí, dokonce i v soutěži krásy.

Cílem požárního sportu je zejména zvyšování obratnosti, rychlosti a fyzické zdatnosti hasičů, která je potřebná pro výkon jejich činnosti při zásahu v místě mimořádné události. Proto jsem rád, že dnes můžeme pohovořit s těmi, kteří náš kraj v soutěžích požárního sportu kvalitně reprezentují,“ uvedl plk. Ing. Luděk Prudil.
Zároveň připomněl, že Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu bude ve dnech 24.–26. srpna 2018 hostit právě město Liberec. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje totiž převzal v srpnu minulého roku od HZS hl. m. Prahy putovní symbolickou proudnici, a tímto se zavázal k organizaci velkolepého sportovního klání. A tak se můžeme v srpnu letošního roku těšit na vydařené sportovní výkony pod Ještědem.
Za HZS LK bychom rádi poděkovali všem hasičům a hasičkám za vzornou reprezentaci v požárním sportu a zároveň oceňujeme i vysoce kvalitní výkony sportovců, kteří reprezentují Liberecký kraj a Českou republiku i na jiných sportovních a společenských akcích.  

ppor. Bc. Radek Musil, DiS., velitel čety na st. Liberec, reprezentant HZS LK v půlmaratonu, účastník Světových policejních a hasičských her v USA a půlmaratonu v San Diegu.
nstržm. Stanislav Hajský, hasič na stanici Semily, reprezentant ČR v raftingu, mistr Světa.
nstržm. Václav Vančura, hasič na stanici Tanvald, kynolog HZS LK, mistr Evropy v mushingu.
nstržm. Jan Pipiš, hasič na stanici Liberec, věnuje se TFA a FCC, je členem reprezentace HZS ČR.
Kristýna Švandlerová, členka SDH Smržovka, II. Vicemiss Hasička ČeskoSlovensko 2017.

Foto:  pan Jaroslav Appeltauer
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková DiS.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 10.01.2018 | Upraveno: 10.01.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět