Hejtman a ředitel HZS LK ocenili reprezentanty v požárním sportu

08.01.2018 - 20:00 - Liberecký kraj (Liberecký kraj)
V pondělí 8. ledna 2018 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnilo setkání reprezentantů v požárním sportu. Pro ocenění za své sportovní výkony v letošním roce si do multimediálního sálu KÚ přišlo téměř 70 sportovců. Z rukou krajského ředitele HZS LK plk. Ing. Luďka Prudila a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty převzali profesionální i dobrovolní hasiči, kolektivy i jednotlivci, muži, ženy a mládež pamětní listy a drobné dárky. A to, jak za úspěchy v domácích soutěžích, tak i v jiných odvětvích hasičských klání v zahraničí, dokonce i v soutěži krásy.

Cílem požárního sportu je zejména zvyšování obratnosti, rychlosti a fyzické zdatnosti hasičů, která je potřebná pro výkon jejich činnosti při zásahu v místě mimořádné události. Proto jsem rád, že dnes můžeme pohovořit s těmi, kteří náš kraj v soutěžích požárního sportu kvalitně reprezentují,“ uvedl plk. Ing. Luděk Prudil.
Zároveň připomněl, že Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu bude ve dnech 24.–26. srpna 2018 hostit právě město Liberec. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje totiž převzal v srpnu minulého roku od HZS hl. m. Prahy putovní symbolickou proudnici, a tímto se zavázal k organizaci velkolepého sportovního klání. A tak se můžeme v srpnu letošního roku těšit na vydařené sportovní výkony pod Ještědem.
Za HZS LK bychom rádi poděkovali všem hasičům a hasičkám za vzornou reprezentaci v požárním sportu a zároveň oceňujeme i vysoce kvalitní výkony sportovců, kteří reprezentují Liberecký kraj a Českou republiku i na jiných sportovních a společenských akcích.

ppor. Bc. Radek Musil, DiS., velitel čety na st. Liberec, reprezentant HZS LK v půlmaratonu, účastník Světových policejních a hasičských her v USA a půlmaratonu v San Diegu.
nstržm. Stanislav Hajský, hasič na stanici Semily, reprezentant ČR v raftingu, mistr Světa.
nstržm. Václav Vančura, hasič na stanici Tanvald, kynolog HZS LK, mistr Evropy v mushingu.
nstržm. Jan Pipiš, hasič na stanici Liberec, věnuje se TFA a FCC, je členem reprezentace HZS ČR.
Kristýna Švandlerová, členka SDH Smržovka, II. Vicemiss Hasička ČeskoSlovensko 2017.

Foto:  pan Jaroslav Appeltauer
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková DiS.

Vloženo: 10.01.2018 | Upraveno: 10.01.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět