Logo HASIČI.TV

Hrad žije první pomocí 2013 zná své vítěze

03.06.2013 - 09:30 - Moravskoslezský kraj (Slezskoostravský hrad)
Slunečné počasí, 15 soutěžních družstev, 10 stanovišť s úkolem poskytnout první pomoc jak "klasickou", tak psychologickou a několik tisíc návštěvníků. Takový byl 6. ročník soutěže nezdravotnických složek integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci - Hrad žije první pomocí.
Loading the player ...
Vložit video na web

Pro návštěvníky byl již tradičně připraven bohatý doprovodný program. Ve stánku Městské nemocnice Ostrava bylo připraveno měření krevního tlaku, hladiny cukru v krvi, nebo také bezplatné poradenství v oblasti výživy. Stánek doplňovala možnost prohlídky sanitního vozidla.

Preventivní stánky na místě měla Městská policie Ostrava a Policie ČR. Děti i dospělí si mohli také prohlédnout výbavu Speciální pořádkové jednotky KŘP MSK. Zejména pro děti pak bylo připraveno dopravní hřiště BESIP. Organizace IFMSA CZ Ostrava nabízela praktické ukázky první pomoci a nejmenším nabídla svou Nemocnici pro medvídky.

Svou těžkou techniku - konkrétně vyprošťovací tank - představil Záchranný útvar HZS ČR z Hlučína. Svou techniku prezentovala i Báňská záchranná služba, Vodní záchranná služba ČČK a Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Ten také na místě připravil stánek  preventivně-výchovného programu Hasík. V 14 hodin pak mohli návštěvníci shlédnout ukázku zásahu u dopravní nehody. Další z dynamických ukázek byla práce báňských záchranářů - trasnport osoby z nepřístupných míst, slanění se psy a následné vyhledání osoby předvedli strážníci Skupiny kynologie IZS z Městské policie Ostrava.

V 17 hodin pak nastal okamžik, na který čekala hlavně soutěžní družstva. Letos bylo rozhodnuto takto:

  1. Městská policie Ostrava
  2. JSDH Hlučín
  3. Speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezkého kraje
  4. Speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezkého kraje
  5. Městská policie Ostrava

Tomáš Lach/hasici.tv

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 03.06.2013 | Upraveno: 10.07.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět