Logo HASIČI.TV

HZS MSK prezentoval svou práci na Dni Policie ČR na Slezskoostravském hradě

18.06.2016 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Slezská Ostrava)
V sobotu 18.6.2016 se konal Den Policie České republiky na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Prezentovali se zde i hasiči z HZS MSK formou dynamických ukázek a stanu preventivně-výchovné činnosti.

V rámci pestrého dne, na kterém se podílely všechny složky IZS i hosté ze zahraničí, se představili také hasiči z HZS MSK. V rámci dynamických ukázek předvedli spolupráci s ostatními složkami IZS (Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba) při zásahu u dopravní nehody se zraněnými osobami, které bylo nutno vyprostit, ošetřit a přepravit do nemocničního zařízení. Systém IZS v České republice skvěle funguje, je propracovaný a jezdí se k nám učit záchranné sbory z celého světa. Druhou dynamickou ukázkou byla záchrana osob z výšky pomocí lezeckých prostředků. Hasiči předvedli, že pomocí správných pomůcek jsou schopni z výšky efektivně zachraňovat lidi.

Na půdě hradu byl také postaven stan preventivně-výchovné činnosti. Zde si mohly děti vyzkoušet složit „puzzle“ s dráčkem Hasíkem, zodpovědět dotazy z oblasti prevence a ochrany obyvatelstva, případně správně přiřadit jednotlivé předměty k hasičům, záchranářům a policistům. Byla zde připravena také magnetická tabule se schématem domu, na které byly ukázány nejčastější problémy v domácnostech, od kterých může vzniknout požár. Důraz byl kladen také na včasné zpozorování požáru či úniku plynu, kterým významně pomáhají i hlásiče požáru a detektory úniků nebezpečných plynů (metan, oxid uhelnatý apod.). Včasnou detekcí požárů a úniků nebezpečných plynů jsou významně chráněny životy a zdraví občanů.

Dospělí návštěvníci mohli zodpovědět složitější dotazy, ověřit si své znalosti z oblasti požární ochrany, podívat se zblízka na hasicí přístroj nebo také shlédnout zásahový oblek hasičů či ukázku improvizované ochrany obyvatel. Ve stanu byli přítomni tři zkušení instruktoři a jedna instruktorka, kteří byli připraveni fundovaně zodpovědět všetečné dotazy jak dětských, tak i dospělých návštěvníků. Pro všechny návštěvníky byly připraveny drobné dárky ve formě samolepek, omalovánek, pexes a dalších materiálů z oblasti preventivní výchovy.

Dotazy přicházely i ze strany kolegů z IZS, na oplátku také naši instruktoři mohli zjistit zajímavé skutečnosti z práce ostatních kolegů.

kpt. Ing. Petr Holub
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 20.06.2016 | Upraveno: 20.06.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět