Logo HASIČI.TV

Jedenáctý ročník soutěže Ohnivá rozhledna už zná vítěze

28.04.2018 - 14:00 - Pardubický kraj (Ústí nad Orlicí)
Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí pořádal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického již jedenáctý ročník soutěže v náročných disciplínách TFA.

Na Ohnivou rozhlednu na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se v sobotu 28. dubna 2018 sjelo 39 nejtvrdších hasičů z celé České republiky, z toho dvě ženy. Letos se soutěže opět neúčastnil několikanásobný Mistr světa, Evropy a Mistr České republiky Lukáš Novák. Počasí závodníkům přálo. Soutěž byla dle platných pravidel pro soutěže v TFA. Pro členy SDH byla krajskou nominační soutěží. Trať byla vždy postavena pro jednoho soutěžícího.

Po startu soutěžící museli provést následující disciplíny v tomto pořadí: – na startovní čáře soutěžící uchopil obě hadicová vedení za proudnice a poté celé vedení rozvinul na 55 m, kde proudnice odložil na metu, smotal dvě hadice B, položil rovnoběžně vedle sebe, každou zvlášť do kotouče půlspojkou dovnitř a uložil je do boxu tak, aby z něj žádnou částí nepřečnívaly přes půdorys, doběhl k hammer boxu, uchopil obouruční palici a provedl 80 úderů do jeho konstrukce (střídavě nahoru a dolů), poté palici odložil na určené místo, běžel k figuríně, uchopil ji a přemístil koridorem do stanovené vzdálenosti (30 m) a kolem kuželu zpět a položil ji na stanovené místo, doběhl k 2 m bariéře, překonal ji a pokračoval výstupem po schodech na plošinu rozhledny (183 schodů, cca 12. NP) kde se nacházel cíl.

První místo obsadil v kategorii do 30 let Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje. První místo v kategorii nad 35 let získal závodník z HZS Pardubického kraje Jiří Mikulecký. V kategorii SDH získal první místo Zdeněk Král z SDH Trpín.

Všem nejtvrdším hasičům gratulujeme!
Detailní výsledky níže v tabulce

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Soubory ke stažení

TFA_2018_kategorie.xlsx TFA_2018_kategorie.xlsx 20 kB

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.04.2018 | Upraveno: 29.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět