Jednotky likvidovaly požár sušárny na zvířecí granule

11.01.2018 - 00:30 - Králové-Hradecký kraj (Heřmanice)
Požár způsobil škodu asi jeden milion korun. Nikdo nebyl zraněn.

K požáru sušárny na granule pro domácí zvířat vyjeli do Běluně, části Heřmanic 11. 1. profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Heřmanic nad Labem. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko půl hodiny po půlnoci.
Požár vznikl uvnitř dosoušecí pece za provozu. Dle sdělení obsluhy praskl řemen pohonu, který posouvá rošty s granulemi uvnitř pece. Došlo k přehřátí zde dosoušených granulí a k jejich vznícení. Hodnota pece je 10 milionů korun. Tuto hodnotu se podařilo díky zásahu jednotek uchránit. Místo události bylo v průběhu dnešního dne ohledáno za přítomnosti vyšetřovatele příčin požárů, vedení společnosti i technika na opravu pece. Škoda, kterou požár způsobil, se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada.
V první fázi hasili požár pracovníci společnosti pomocí vnitřního nástěnného hydrantu. Jednotky po svém příjezdu prováděly dohašování a odstraňovaly granule ze sušárny.  Dále dohašovaly potrubní vedení. Požár byl zlikvidován po dvou hodinovém zásahu.

Martina Götzová
HZS Královehradeckého kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 11.01.2018 | Upraveno: 11.01.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět