Logo HASIČI.TV

Jihočeští hasiči se vybavili nehodovými clonami

07.02.2018 - 16:00 - Jihočeský kraj (Jihočeský kraj)
Čtrnáct nových nehodových clon nakoupil jihočeský profesionální sbor pro své hasiče. Každý ze sedmi územních odborů tak dostává dvě.

Nehodové clony patří do výbavy nejen hasičů, ale například i policistů. Záchranáři clonami vymezí prostor nehody nebo jiné mimořádné události a zacloní tak místo zásahu před zraky nežádoucích pozorovatelů. Zároveň snižují nepozornost řidičů a dalších účastníků silničního provozu.
Hlavními důvody použití clon jsou však nerušený průběh zásahu zasahujících záchranářů a poskytnutí soukromí těm, kterých se mimořádná událost týká.
Základní sada nehodové clony se skládá ze čtyř stínících panelů, kdy každý z nich má rozměr 1,8 x 1,8 metru. Každá ze stěn má vlastní speciální konstrukci, díky které je panel samoroztažitelný. Pro větší stabilitu lze do roztažené clony vsunout hliníkové tyče a ty upevnit do podstavců.
Vzhledem k těmto technickým parametrům lze stěnu nasadit prakticky kdekoli. Výhodou je rychlé postavení řádově jen v několika málo minutách. Stojící clona je stabilní a variabilní. Stěny jsou z nepromokavého materiálu s vysokým vodným sloupcem. Clona je schopna odolávat i silnějšímu větru.

Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 09.02.2018 | Upraveno: 09.02.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět