Jihomoravský hasič obdržel Zlatý záchranářský kříž

29.03.2018 - 11:00 - Jihomoravský kraj (Pražský hrad)
Velitel družstva z požární stanice Blansko nprap. Petr Studený včera na Pražském hradě obdržel ocenění Zlatý záchranářský kříž. Porota v letošním osmnáctém ročníku vybírala ze sedmdesáti dvou nominací . Předáno bylo 8 hlavních cen, 4 čestná uznání a 3 speciální ceny . Vyhlašovatelem ankety je časopis Rescue report , mediálním partnerem je Česká televize a dále též časopis 112 a Hasičské noviny.

Náš příslušník si odnesl ocenění v kategorii  Záchranářských čin profesionálů za záchranu muže z hořícího automobilu. Ráno v neděli 22. ledna loňského roku jel nprap. Petr Studený do práce. Nedaleko Drnovic na Vyškovsku pomohl u vážné dopravní nehody, při které začalo havarované vozidlo s řidičem uvnitř hořet.

IMG_0235

Požár se z motoru již dostal do kabiny vozu. Petr Studený nemohl vzhledem k poloze auta otevřít jeho dveře. Neváhal a zraněného muže vyprostil bočním oknem.
Podrobnější informace k události najdete v našem článku. Můžete se také dočíst o ocenění nprap. Studeného krajským ředitelem HZS Jihomoravského kraje plk. Jiřím Pelikánem.
Odkaz na stránky ocenění Zlatý záchranářský kříž  http://www.zachranarskykriz.cz/cz/2017/04/

Jaroslav Mikoška
HZS Jihomoravského kraje